Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

Muzea

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza od 23 maja!

środa, 20 maj 2020 11:32 / Autor: Elżbieta Warchoł
archiwum Muzeum Wsi Radomskiej
Elżbieta Warchoł

Od soboty, 23 maja 2020 roku będzie można wybrać się na spacer do Muzeum Wsi Radomskiej.

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa od 23 maja ponownie będzie czynne Muzeum Wsi Radomskiej. Na terenie skansenu będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalne 500 osób. Od najbliższej soboty do muzeum będzie można wybrać się jedynie na wiosenny spacer. Nie będą udostępnione obiekty muzealne ani wystawy czy punkty gastronomiczne i plac zabaw dla dzieci. Obowiązuje reżim sanitarny jak: dezynfekcja rąk, nakaz zasłaniania nosa i ust. O nowych zasadach zwiedzania Muzeum Wsi Radomskiej mówi Ilona Jaroszek dyrektor placówki:

W celu ograniczenia zagrożenia zakażeniem w okresie stanu epidemii oraz dostosowania zasad zwiedzania do powszechnie obowiązujących przepisów prawa czasowo wyłączona jest możliwość zwiedzania skansenu w zorganizowanych grupach, a także wstrzymane zostaje świadczenie następujących usług: zwiedzanie wystaw stałych i wystaw czasowych, korzystanie z placu zabaw dla dzieci – wioski dziecięcej, zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem oraz audioprzewodnikiem, urządzanie imprez plenerowych, wykonywanie zdjęć w celach komercyjnych (sesje ślubne, komunijne). Nieczynne są również punkty gastronomiczne na terenie Muzeum.

Osoby zwiedzające Muzeum mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, przyłbicy albo kasku ochronnego i dezynfekcji rąk. Osoby zwiedzające Muzeum powinny zachować między sobą odległość 2 m (za wyjątkiem rodziców z dziećmi do 13. roku życia wymagającymi opieki, osób wspólnie mieszkających lub gospodarujących, osób niepełnosprawnych, niemogących się samodzielnie poruszać, osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunów). Na terenie Muzeum nie mogą samodzielnie przebywać dzieci do lat 13.

W Muzeum obowiązuje limit turystów mogących zwiedzać muzeum w ciągu jednego dnia. Limit wynosi 500 osób. Sprzedaż biletów prowadzona jest tylko w kasie (z wyłączeniem biletomatów i sprzedaży on-line). Czasowo obowiązuje bilet spacerowy w cenie 8 zł (od którego nie ma zniżek) i bilet parkingowy 5 zł.

Muzeum jest czynne dla zwiedzających w godzinach: poniedziałek - piątek 9.00 - 17.00, sobota - niedziela 10.00 - 18.00.