Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: 14 lipca 2020

KULTURA

Jak przodkowie walczyli z epidemią?

wtorek, 26 maj 2020 13:59 / Autor: Marcin Prejs
Fot. MGDK w Końskich
Marcin Prejs

Jak w dawnych czasach walczono z zarazą? Na zaproszenie koneckiego domu kultury opowie o tym Tadeusz Grajpel. Konecczanin podczas wykładu zaprezentuje także swoje drzeworyty.

„Jak przodkowie z epidemią walczyli. Dawne lecznictwo na odtworzonych drzeworytach historycznych” - to tytuł wykładu Tadeusza Grajpla, który swoją wiedzą podzieli się z sympatykami Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich.

Tadeusz Grajpel opowie, jak w czasach średniowiecza i renesansu chroniono się przed zarazą. Ten aktualny temat rozwinie pokazując wykonane przez siebie drzeworyty przedstawiające krzyże morowe zwane karawakami, ale także pracownie zielarskie czy spotkania z dawnymi medykami.

Tadeusz Grajpel jest konecczaninem, od 30 lat zajmuje się w swojej Pracowni Badań i Edukacji Historycznej odtwarzaniem dawnych technologii i rzemiosł związanych z dziejami książki, dokumentu i drzeworytu. Współpracuje z najbardziej prestiżowymi muzeami, uczelniami, instytutami badawczymi. Prowadzi wykłady, warsztaty, podczas których z niezwykłą pasją dzieli się ze słuchaczami swoją wiedzą.

Wykład na fanpage’u domu kultury w środę 27 maja o godzinie 18.

Zapraszamy do nas: