Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik
Dziś jest: 19 września 2020

Teatr

Pieniądze z Ministerstwa Kultury dla radomskiego Teatru

czwartek, 28 maj 2020 13:49 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Teatr Powszechny w Radomiu znalazł się w gronie beneficjentów kilku ministerialnych programów.

Ponad 260 tysięcy złotych otrzyma z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację trzech projektów Teatr Powszechny w Radomiu.

Jak informuje Sebastian Klochowicz - Teatr w Radomiu otrzymał dofinasowanie z programów:   

- "Edukacja Kulturalna 2020" – w ramach tego programu Teatr w Radomiu otrzymał dofinansowanie na realizację zadania pn. " Edukacja dla nauczycieli różnych rodzajów szkół". Projekt uzyskał 81,50, a jego realizacja wsparta została kwotą 51 000 zł. Projekt zakłada realizację cyklu warsztatów dla nauczycieli, które dotyczyłyby rozbudzania zainteresowania literaturą, kulturą i teatrem wśród uczniów. Dzięki warsztatom nauczyciele nabędą wiedzę o podstawowych pojęciach teatralnych oraz o tym jak łączyć teatr z tematami z podstawy programowej.

- "Infrastruktura kultury 2020" - w ramach tego programu radomski Teatr otrzymał dofinansowanie na realizację zadania pn. "Modernizacja wyposażenia teatru przez zakup sprzętu nagłaśniającego, oświetleniowego i do monitoringu". Jego realizacja wsparta została kwotą 129 000zł. Zadanie jest kolejnym, bardzo ważnym etapem modernizacji dużej sceny i innych ważnych przestrzeni teatru, prowadzonym od 2015 roku. W ramach projektu zakupiony zostanie sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy dla dużej sceny, sprzęt nagłaśniający dla sceny kotłownia, sal prób i foyer, oprogramowanie do projekcji, sprzęt oświetleniowy ogólnego wykorzystania oraz sprzęt i oprogramowanie do monitoringu. Zakup profesjonalnego sprzętu pozwoli na pełniejsze wykorzystanie znakomitych warunków scen, sal prób, a także da nam znaczące oszczędności energetyczne oraz znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort pracy.

- „Kultura w sieci” – w ramach tego programu Teatr Powszechny w Radomiu otrzymał dofinansowanie na realizację zadania pn. „Prezentacje spektakli Teatru Powszechnego w internecie”. Jego realizacja wsparta została kwotą 82 000 zł. Projekt zakłada udostępnienie w internecie na kanale Youtube rejestracji archiwalnych spektakli Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Każda prezentacja będzie poprzedzona wstępem, komentarzem do sztuki i zakończona rozmową z artystami. Rejestracje przedstawień, po uroczystej premierze, będą dostępne w sieci, przez co najmniej sześć miesięcy. Rejestracje zostaną dostosowane dla osób niewidomych oraz niesłyszących. Będzie to niepowtarzalna szansa, żeby znowu zobaczyć zdjęte już z repertuaru przedstawienia teatru - mówi Sebastian Klochowicz z Teatru Powszechnego w Radomiu.