Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

KULTURA

Ruszają zapisy na Mazowiecką Akademię Tańca

poniedziałek, 29 czerwca 2020 09:02 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MIK
Elżbieta Warchoł

Mazowiecki Instytut Kultury prowadzi zapisy na kolejny kurs tańca ludowego. Rekrutacja potrwa do 12 października, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Od ponad 25 lat Mazowiecki Instytut Kultury organizuje kursy tańca, które ukończyło już ponad 1100 wykwalifikowanych instruktorów i miłośników tańca. Ruszają zapisy na kolejny kurs tańca ludowego. Przeznaczony jest dla osób prowadzących grupy taneczne oraz każdego, kto chce podnieść swoje taneczne umiejętności - mówi koordynator projektu koordynator projektu Norbert Późniewski z MIK.

Rusza nabór na kolejną edycję kursu tańca ludowego. W programie znalazły się polskie tańce narodowe, 10 regionów Polski - Górny Śląsk, Kurpie Zielone, Wielkopolska, Rzeszów, Spisz, Warmia, Kaszuby, Beskid Śląski, Krakowiacy Wschodni, Podlasie, ale także jazz, modern, taniec klasyczny czy taniec charakterystyczny. Kurs prowadzony jest w systemie zaocznym. Program składa się z 800 godzin pracy dydaktycznej. Sesje odbywają się raz w miesiącu: w piątek, sobotę i niedziela. Cały kurs trwa 4 semestry, a każda sesja obejmuje około 30 godzin nauki. Po pierwszym i drugim roku kursanci uczestniczą w stacjonarnej sesji letniej (10-12 dni w okresie czerwca, lipca). Zajęcia odbywają się w siedzibie Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie. Po zdaniu egzaminu końcowego uczestnicy otrzymują świadectwo ukończenia kursu wydane przez Mazowiecki Instytut Kultury w języku polskim oraz angielskim. Warunkiem rozpoczęcia kursu jest ukończenie 18 lat.

Wykładowcami kursu są wybitni specjaliści z poszczególnych dziedzin tańca, eksperci Polskiej Sekcji CIOFF® oraz wykładowcy: Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Białej Podlaskiej, Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie i Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku.

Całkowity koszt kursu to 7000 zł (za 2 lata nauki). Informacji o szczegółach programu oraz kosztach kursu udziela koordynator projektu Norbert Późniewski. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami odbędą się 17 października.

Zapraszamy do nas: