Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

KULTURA

Laureaci 24. Regionalnego Konkursu Literackiego

wtorek, 30 czerwca 2020 22:49 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Agnieszka Banasik
Elżbieta Warchoł

Odbył się finał 24. Regionalnego Konkursu Literackiego.

24 czerwca w SCM Arka w Radomiu odbył się finał 24. Regionalnego Konkursu Literackiego. W programie spotkania było nie tylko wręczenie nagród, ale także promocja antologii i warsztaty literackie. Poezję oceniał Maciej Bujanowicz – autor tomów „Synkretyzm nocy” i „Łazarz”, a prozę Katarzyna Izbicka – autorka książek „Dzieci Gwiazd i Lustra Lodu” oraz „Dzieci Gwiazd i Języki Ognia” - mówi pomysłodawca konkursu dr Adrian Szary. W kategorii młodzież (poezja) I miejsce zajęła Aleksandra Młyńska z IV LO, II miejsce Amelia Pudzianowska z III LO, III miejsce Magdalena Stępień z I LO. Wyróżnienie Karolina Kulczycka z „Plastyka” i Maja Kowalska z VI LO.

W kategorii dorośli (poezja): Agnieszka Cichoń – I nagroda, Jelena Jasek – II nagroda, III nagroda - Ewelina Duchnik i Dariusz Wróbel. Wyróżnienie Iwona Bitner.

 W kategorii proza: I miejsce Anna Janusz z „Plastyka”, II miejsce Cezary Gawor, III miejsce Julia Weitz z VI LO. Wyróżnienie - Zuzanna Mąkosa z „Plastyka”, Natalia Romelczyk z VI LO.

Konkurs współorganizowali: VI LO im. Jana Kochanowskiego z Zespołem Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta oraz ze Stowarzyszeniem Centrum Młodzieży – „Arka”. Podczas spotkania odbyła się promocja antologii „Fraktale” i ostatnie przed wakacjami warsztaty literackie.

Zapraszamy do nas: