Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

KULTURA

Warsztaty z animacji poklatkowej Malczewski: RE-ANIMACJA

piątek, 10 lipca 2020 16:55 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Muzeum im. Jacka Malczewskiego
Elżbieta Warchoł

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu poszukuje osób w wieku od 14 do 19 lat chętnych do udziału w warsztatach animacji poklatkowej: Malczewski: RE- ANIMACJA.

Powstanie film animowany o małym Jacku Malczewskim - zapowiada Ilona Pulnar- Ferdjani kierownik Działu Oświatowo- Naukowego Muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu:

Zgłoszenia do 22 lipca 2020 roku: tel. 516 169 136 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin warsztatów:• 23 lipca – spotkanie z autorką książki „ Złote dziecko. Opowieść o małym Jacku Malczewskim” Martą Trojanowską oraz z kuratorką wystawy „Moja dusza. Oblicza kobiet w twórczości Jacka Malczewskiego” panią Pauliną Szymalak-Bugajską. (4h) miejsce- Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.• 17–21 sierpnia – warsztaty z animacji (36 h). Warsztaty popro‑wadzą Michał Mróz (reżyser, scenarzysta oraz miłośnik i popularyzator filmu animowanego. Autor krótkometrażowych filmów animowanych, za które zdobył łącznie ponad 50 nagród na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą) oraz Tomasz Siwiński ( reżyser filmów animowanych. W latach 2001–2002 studiował fotografię w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknychw Krakowie). Miejsce – Pracownia Nowych Mediów w Radomiu.• IV tydzień sierpnia – spotkanie, na którym powstanie scenariusz lekcji o malarzu.Co oferujemy:• Spotkanie autorskie z pisarką Martą Trojanowską.• Wykład o twórczości i życiu Jacka Malczewskiego.• Warsztaty z animacji poklatkowej.

Czego od uczestników oczekują organizatorzy?: Podstawowych umiejętności rysunkowych. Chęci do twórczego działania. Potrzeby stworzenia narzędzia do wzmacniania wiedzy plastycznej i historycznej.

Zapraszamy do nas: