Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Sobota, 23 stycznia 2021

KULTURA

Niedzielne Warsztaty Rodzinne w Orońsku

środa, 15 lipca 2020 08:23 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
Elżbieta Warchoł

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku wznawia Niedzielne Warsztaty Rodzinne.

Najbliższe warsztaty odbędą się w niedzielę, 19 lipca 2020 roku. Początek zajęć o godz. 13. 30. 

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego zajęcia prowadzone są z zachowaniem reżimu sanitarnego, zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu, pod namiotem, w razie niesprzyjającej pogody, zajęcia zostaną odwołane, środki ochrony osobistej takie jak maseczki, przyłbice, rękawiczki powinny być zapewnione we własnym zakresie przez uczestników, podczas zajęć dla uczestników dostępne będą płyny dezynfekujące, każdy uczestnik zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia uczestnika wydarzenia oraz klauzuli RODO, które należy przesłać podpisane wraz ze zgłoszeniem uczestnictwa w wybranym wydarzeniu pod adres: . Oświadczenie oraz klauzulę można również wypełnić bezpośrednio przed wydarzeniem.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiążują zapisy na zajęcia pod adresem:

Dodatkowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30–15.30 pod numerem telefonu 48 618 40 27 w. 19.

NIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Zajęcia prowadzone są w niedziele, początek zajęć o g. 13.30. Niedzielne „spotkania ze sztuką” to cykl regularnie organizowanych warsztatów w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Atrakcyjne gry i zabawy łączone są z zajęciami rozwijającymi inwencję, wyobraźnię i wrażliwość plastyczną. Pomoże to także zrozumieć różne przejawy sztuki i kultury współczesnej, w codziennym otoczeniu, a przy okazji skorzystamy z różnych możliwości technicznych, które oferują orońskie pracownie i wykonamy „własne” dzieła sztuki.

Tematyka spotkań: 19.07. – prowadzenie: Małgorzata Karkosz, Sekrety – Na „# wystawie interwencyjnej 2020” znajdują się prace zachęcające do rozwijania wyobraźni. Drobne przedmioty, dziecinne zabawki, miniaturowe obiekty tworzą nierealne światy. Odwołując się do stylistyki dziecinnych „sekretów”, opracujemy własne kompozycje – tajemnicze miejsca ukryte w przestrzeni parku.

02.08. – prowadzenie: Marlena Kruk, Gałązka z drzewa słońca – Wystawa prezentowana w Galerii „Kaplica” stanie się punktem wyjścia do zapoznania z ciekawymi elementami kultury romskiej, jakimi są bajki i opowiadania. Barwnie opowiedziana historia zostanie zilustrowana przez uczestników warsztatów w technice kolorowego kolażu.

23.08. – prowadzenie: Urszula Kaszewska, Szkiełko i oko – Kto choć raz bawił się kalejdoskopem pamięta odczucia jakie towarzyszyły mu podczas obracania tajemniczej zabawki i pojawiania się niezwykłych obrazów. W trakcie warsztatów zajrzymy do mikroświatów zawartych w kapsułach Miłosza Flisa i każdy uczestnik wykona własny kalejdoskop. Tajemnica urządzenia zostanie odkryta, ale magia ruchomych wzorów pozostanie.

Zajęcia trwają około 1,5 godziny i składają się z dwóch części: Część teoretyczna – 30 minutowy wstęp wprowadzający uczestników w tematykę prowadzonych zajęć, połączony z oprowadzaniem i rozmową o aktualnych wystawach, który stanowi punkt wyjścia do przeprowadzenia zajęć praktycznych. Krótka rozmowa na wstępie ma na celu objaśnienie tematu związanego z wystawą czasową. Działania warsztatowe – trwająca 60 minut część warsztatowa będzie realizacją założeń z części pierwszej, sprawdzeniem omawianych teorii i utrwaleniem wiedzy przez doświadczenie. Zajęcia będą dawały możliwość zapoznania się ciekawymi technikami plastycznymi. Doświadczenie tworzenia będzie przebiegać pod okiem prowadzącego, ale przy dużym wykorzystaniu własnej inwencji. Podczas wykonywania zadań plastycznych, dzieciom pomagają i kibicują ich rodzice lub opiekunowie.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku ul. Topolowa 1, 26-505 Orońskotel. 48 618 45 16, fax 48 618 44 70 www.rzezba-oronsko.pl, www.sculpture.art.pl