Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna
Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020

Teatr

KULTURA W SIECI. Prezentacje spektakli Teatru w internecie

czwartek, 16 lipca 2020 12:34 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto za: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Aleksander Fredro „Zemsta”. Reżyseria Krzysztof Babicki. Spektakl będzie można zobaczyć 19 lipca od godz. 19.00 na YouTube.

Zapraszamy na kolejną premierę archiwalnego spektaklu Teatru Powszechnego. Tym razem wyemitujemy spektakl „Zemsta” w reż. Krzysztofa Babickiego - mówi Jolanta Korłub - Ogonkowska z radomskiego Teatru.

Kłótnia o mur, walka o zamek, spór o miedzę. Niekończące się swary o to, kto ma rację. Sąsiedzka wojna dla zasady. Nieważne po czyjej stronie jest słuszność, ważne czyje będzie na wierzchu. Waśnie o sprawy ważne i błahe. Brak zgody na coś lub kogoś, brak zgody z kimś. Skąd my to znamy? Brawurowa realizacja znakomitej klasycznej komedii. Barwni bohaterowie. Finezyjny, celny dowcip. Piękny wiersz. Popisowe role aktorskie. I spotkanie z naszymi narodowymi przywarami, które rozśmieszają do łez. I nie zmieniają się od wieków... Spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności i był bardzo lubiany przez Widzów. Mamy nadzieję, że Ci, którzy widzieli przedstawienie w teatrze, chętnie zobaczą je jeszcze raz, a Ci, którzy nie mieli okazji go obejrzeć, będą mieli niepowtarzalną okazję, żeby to nadrobić! - zachęca Jolanta Korłub - Ogonkowska z radomskiego Teatru.

Na wspólne oglądanie spektaklu zaproszą reżyser przedstawienia Krzysztof Babicki oraz aktorzy Adam Majewski i Wojciech Ługowski. Po emisji spektaklu zapraszamy na spotkanie on-line z aktorami naszego teatru, które poprowadzi Małgorzata Potocka, dyrektor teatru. Będziemy rozmawiać o prezentowanej sztuce, o najnowszych planach teatru i o tym… jakie plany na wakacje mają nasi aktorzy.

Rejestracja spektaklu jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu (audiodeskrypcja i napisy).

Aleksander FredroZemstaReżyseria Krzysztof Babickipremiera 17.09.2011, Duża Scena. OBSADA występująca w nagraniu: Piotr Kondrat - Cześnik Raptusiewicz, Arkadiusz Głogowski - Rejent Milczek, Janusz Łagodziński – Papkin, Izabela Brejtkop – Podstolina, Karolina Michalik – Klara, Wojciech Ługowski – Śmigalski, Adam Majewski – Wacław, Włodzimierz Mancewicz – Dyndalski, Michał Górski - Perełka, Mularz

Kolejna emisja - 9 sierpnia o godz. 19.00 na kanale YouTube spektakl „Majakowski//Reaktywacja”.