Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

Wystawy

Obrazy seniorów ponownie do obejrzenia w Kozienickim Domu Kultury

czwartek, 16 lipca 2020 17:11 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W oczekiwaniu na przywrócenie właściwego harmonogramu zaplanowanych wystaw, które zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa, Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury w dniach 18 lipca - 23 sierpnia ponownie zapraszają do obejrzenia wystawy „Szkice z pracowni UTW”.

Wystawa była dostępna w dniach 8-31 stycznia 2020 w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Teraz można ją oglądać w sali wystawowej, a na niej prace uczestników zajęć artystyczno-plastycznych organizowanych w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury. 

Wystawa jest efektem pracy uczestników zajęć artystyczno-plastycznych, odbywających się w KDK, w ramach zajęć fakultatywnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To prawie 100 rysunków przedstawiających martwą naturę. Wykonane zostały przez 18 słuchaczy UTW za pomocą ołówka, węgla, sepii i pasteli. Prezentowane prace powstały w okresie od października do grudnia 2019 r. pod okiem prowadzącego zajęcia Wojciecha Stachurskiego – magistra sztuki. Grupa artystyczno-plastyczna UTW powstała w 2018 roku. 

Zajęcia były dla uczestników niezwykłą przygodą, a efekty pozytywnie zaskoczyły samych twórców, którzy odkryli w sobie plastyczne zdolności:

Autorzy prac:

Joanna Bacho, Teresa Castel-Gogacz, Władysława Barbara Drachal, Janina Jaśkiewicz, Regina Kalbarczyk, Grażyna Kamińska, Maria Komsta, Józef Kondeja, Krystyna Kondeja, Ewa Krupińska, Elżbieta Kwiatkowska, Wanda Laskowska, Elżbieta Majewska, Krzysztof Prasek, Bogumiła Janina Rzepkowska, Alicja Spyra, Lucyna Stępień, Halina Wolszczak. 

Wystawa dostępna dla zwiedzających do 23 sierpnia 2020 r.