Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

Teatr

Peregrinus na Ulicy Teatralnej

niedziela, 26 lipca 2020 11:15 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

To było kolejne wydarzenie w ramach trwającego w Radomiu festiwalu Ulica Teatralna.

Zaniepokoił, zmusił do refleksji. W piątkowy wieczór, 24 lipca na placu Jagiellońskim przed budynkiem Teatru Powszechnego w Radomiu odbyła się kolejna odsłona festiwalu teatrów Ulica Teatrala. Wieczór rozpoczęły sceny miłosne w wykonaniu aktorów Teatru Powszechnego w Radomiu: między Klarą i Wacławem z "Zemsty" A. Fredry w wykonaniu Agnieszki Grębosz i Adama Majewskiego, a także Justysi i Alfreda czyli Katarzyny Dorosińskiej i Marka Brauna ze sztuki A. Fredry pt: Mąż i żona. Sceny reżyserowała Małgorzata Potocka, scenariusz Natalii Samojlik.

W części drugiej wieczoru Teatr KTO z Krakowa zaprezentował spektakl pt: Peregrinus inspirowany twórczością poetycką Thomasa Stearns Eliota. W Radomiu pokazano wersję nocną spektaklu. Koncept masek: Spitfire Company, projekt masek: Joanna Jaśko-Sroka, scenografia, kostiumy: Joanna Jaśko-Sroka, ruch, choreografia: Eryk Makohon, scenariusz, opracowanie muzyczne, reżyseria: Jerzy Zoń.

Peregrinus to spektakl wystawiany i nagradzany w różnych częściach Europy i świata. To opowieść o człowieku, który gubi swoją tożsamość, własne ja. Ludzie w maskach, pozbawieni własnych twarzy, pracownicy korporacji, ludzie z witryny, niewolnicy konsumpcji. Sztuka jest obrazem zniewolenia współczesnego człowieka. Zmusza do refleksji, pokazuje teatr zanurzony w naszej codzienności.

Była to kolejna prezentacja w ramach festiwalu Ulica Teatralna realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego Radomia. Jak radomianie oceniają ideę festiwalu?:

Festiwal Ulica Teatralna potrwa w Radomiu do końca sierpnia. W programie jeszcze:

31 lipca godz. 19 i 20 - Teatr Powszechny w Radomiu - Sceny miłosne - występ przed budynkiem Teatru pl. Jagielloński.

W sierpniu zobaczymy:

7 sierpnia, godz. 21 - Teatr Klinika Lalek - Cyrk Tarabumba przed Teatrem Powszechnym w Radomiu

14 sierpnia, godz. 19 i 20 - Teatr Powszechny w Radomiu - Sceny miłosne - pl. Jagielloński

21 sierpnia, godz. 20 -Teatr Powszechny w Radomiu - Sceny miłosne - pl. Jagielloński, godz. 21 - Teatr Pantomimy MIMO - Komendianci, występ ul. Żeromskiego przy fontannach

28 sierpnia, godz. 21 - Teatr Biuro Podróży - Carmen Funebre, występ przed budynkiem Teatru Powszechnego w Radomiu pl. Jagielloński.

Zapraszamy do nas: