Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

KULTURA

Muzycznie i tanecznie o dwóch siostrach. Guzowianki zapraszają na premierę

czwartek, 30 lipca 2020 14:19 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W czwartek, 30 lipca odbędzie się premiera kolejnego utworu i teledysku Młodzieżowego Zespołu Ludowego "Guzowianki". Tym razem zespół z Guzowa zaprosi fanów do zapoznania się z historią sióstr, nie zabraknie wątku miłosnego, ludowych zwyczajów i ... aktorskiej niespodzianki. 

 Autorem tekstu jest radomski poeta Adrian Szary, muzykę napisała założycielka i opiekunka zespołu Wioleta Fijałkowska. Realizację teledysku koordynował Rafał Sadowski z PR Studio.

Utwór pochodzi z debiutanckiej płyty Guzowianek "Pod zielonym dębem", powstał trzy lata temu. - Epidemia nie pozwoliła nam dokończyć prac nad nowym utworem, dlatego postanowiliśmy odświeżyć piosenkę sprzed trzech lat. Opowiada ona - jak tytuł wskazuje - historię sióstr, jednak szczegółów nie będziemy zdradzać. Zapraszamy natomiast do słuchania i oglądania - mówi Wiola Fijałkowska.

Teledysk powstał w Muzeum Wsi Radomskiej w ciągu około siedmiu dni zdjęciowych. - Były sceny miłosne, były sceny nocne, oraz duża scena plenerowa przy użyciu kranu kamerowego, którego operatorem był Mikołaj Kwieciński. Teledysk był realizowany z zerowym budżetem, bardzo dużo pomocy w realizację włożyli rodzice oraz same Guzowianki. Mogliśmy również liczyć na wsparcie pracowników radomskiego skansenu - nie tylko merytoryczne, ale również w postaci rekwizytów czy strojów - mówi Rafał Sadowski z PR Studio.

W teledysku wystąpili bohaterowie dobrze znani fanom Guzowianek, nie zabrakło również aktorskiej niespodzianki. Jaka to niespodzianka? Tego Guzowianki nie zdradzają.

- chyba nie muszę zachęcać, bo wystarczy obejrzeć nasze poprzednie teledyski i na pewno warto. A moim zdaniem, z każdą produkcją jest coraz lepiej, także do zobaczenia! - przekonuje jedna z Guzowianek - Irmina Pijarska.

Premiera teledysku "Siostry" w czwartek, 30 lipca o godz. 20.00 na kanale YouTube oraz w mediach społecznościowych. 

Jak wyglądają prace na planie? Kto pomaga w tworzeniu muzyki i czy młodzież wstydzi się ludowej kultury i tradycji? Miedzy innymi o tym z Wioletą Fijałkowska, Irminą Pijarską i Rafałem Sadowskim rozmawiała Weronika Chochoł: 

 

Zapraszamy do nas: