Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

KULTURA

Oto najciekawsze inicjatywy lokalne, które zostaną zrealizowane w Kozienicach

poniedziałek, 03 sierpnia 2020 18:17 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Trzy pomysły mieszkańców Kozienic otrzymały dofinansowanie do ich realizacji. To w sumie 19 tys. złotych. Już niedługo czekają nas koncerty, wykłady, spotkania, wystawy i wiele innych atrakcji.

Trzy inicjatywy kulturalne, zgłoszone przez mieszkańców Gminy Kozienice, otrzymają dofinansowanie na ich realizację. W poniedziałek, 3 sierpnia, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosił wyniki konkursu, w ramach projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”.

Najwyżej oceniony został wniosek złożony przez I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego, czyli „Kobieto! Puchu marny! – czy aby na pewno?”. Otrzymał on 78 punktów od komisji i 10 od mieszkańców (za 136 głosów w ankiecie on-line), co dało mu łącznie 88 oczek. Wnioskodawcy proponują mieszkańcom m.in. teatr małych form, plebiscyt, spotkania i prelekcje, a także publikację – głównymi bohaterkami tego przedsięwzięcia będą kobiety.

Na drugim miejscu uplasował się fotograficzny projekt „Razem z Gminą Kozienicką”, zgłoszony przez Wiktorię Krekorę. Otrzymał on 76 punktów (w tym 10 za 124 głosy mieszkańców). Podium domknęły „Muzyczne Kozienice”, czyli multimedialna inicjatywa Stowarzyszenia „Przystanek Inicjatywa”. W sumie zgromadziła ona 61 punktów (w tym 10 za 124 głosy mieszkańców).

Poza podium znalazło się „Honorowe Krwiodawstwo w Kozienicach – wydarzenie kulturalne w formie premiery filmu”, zgłoszone przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy Enea Wytwarzanie sp. z o.o. Ten pomysł uzyskał łącznie 31 punktów, z czego 6 za 61 głosów od mieszkańców.

– Warto zwrócić uwagę na fakt, że wybór komisji był podobny do wyboru mieszkańców głosujących w ankiecie. Środki otrzymają zatem te projekty, które zdobyły największą popularność. Oczywiście głosowanie internetowe nie było w tym przypadku kluczowe, ale widać zbieżność. Myślę, że przełoży się to na zainteresowanie samymi projektami, a mieszkańcy chętnie wezmą udział w organizowanych wydarzeniach – zaznacza dyrektor Elwira Kozłowska:

Realizacji inicjatyw mieszkańców możemy spodziewać się w okresie od 1 września do 10 listopada.

Realizowany przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka projekt „Razem dla kultury w Gminie Kozienice” jest częścią programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”, ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury.