Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna
Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020

Koncerty

Po włosku i na folkowo w Wolanowie

wtorek, 11 sierpnia 2020 11:16 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Wolanów włącza się w kulturalne działania - jeszcze w sierpniu zaprasza na dwa letnie koncerty w ramach "Letniej Sceny Wolanowa". Imprezy organizowane są przez Gminę Wolanów oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Wolanowie.

Koncerty ze względu na obostrzenia sanitarne odbędą się na terenie szkoły w Wolanowie.Pierwszym zaproszonym gościem będzie dobrze znany z występów w Radomiu - Alberto Amati. Zamiłowanie do śpiewu odkrył uczęszczając do konserwatorium im. Giuseppe Verdi w Ravennie.Do Polski przyjechał w maju 2011 roku i szybko się zadomowił. Okazało się, że Polacy nie tylko lubią słuchać włoskiej muzyki ale też potrafią się przy włoskich szlagierach dobrze bawić.Muzyka, jaką proponuje, to przeboje włoskie i światowe od lat 50 do współczesnych.

Koncert Alberto Amati odbędzie się w najbliższy piątek, 14 sierpnia o godz. 18:00.

Drugim proponowanym wydarzeniem, będzie muzyczne spotkanie z Kapelą Karpati -półfinalistami "Mam talent".

Kwartet przyjaciół, który swoją grą poruszą serca. W obecnym składzie koncertują od 2018 roku, a w ich grze słychać ducha Karpat, Bałkanów, Rosji, Ukrainy i Polski. Ich wizytówką są oryginalne aranżacje – śpiew na trzy głosy, brawurowe sola i wielka energia płynąca z instrumentów. Koncerty Kapeli Karpati to muzyczna uczta dla miłośników muzyki folkowej. Ogromne doświadczenie sceniczne każdego członka zespołu przekłada się na najwyższy poziom wykonawczy.

Koncert Kapeli Karpati odbędzie się w sobotę, 22 sierpnia o godz. 18:00.

Wstęp wolny, obowiązują maseczki!