Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup
Dziś jest: 24 października 2020

Kino

Kameralne Lato: przed nami Konkurs Główny

środa, 12 sierpnia 2020 13:52 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W czwartek i piątek zostaną zaprezentowane filmy w Konkursie Głównym Kameralnego Lata. O "Złotego Łucznika" powalczy 20 produkcji.

Konkurs Główny, jak co roku, został podzielony na cztery bloki. Pierwszy zobaczymy w czwartek (13 sierpnia) od 17:00, drugi od 20:00, trzeci w piątek od 17:00, a ostatni od 20:00. W tym roku do Konkursu Głównego wpłynęły 142 filmy (175 łącznie z konkursem Hyde Park).

- Nasi selekcjonerzy Marta i Albert wybrali 20 filmów, które zobaczycie w Konkursie Głównym. Filmy głównie o tematyce społecznej, w tym wiele animacji - mówi Karolina Adamczyk, dyrektor Kameralnego Lata.

Listę wszystkich filmów konkursowych znajdziecie TUTAJ.

Maciej Dominiak, dyrektor Stowarzyszenia FIlmforum mówi, że wybór 20 produkcji spośród tak dużej liczby zgłoszeń był trudny.

- Ku naszemu zdziwieniu zgłoszeń było dużo. Nasi selekcjonerzy musieli dokonać wyboru programowego, który stanowiłby konsekwentną całość, zgodną z wizją festiwalu, czyli prezentacją szeroko pojętego kina społecznego - mówi Maciej Dominiak.

Filmy oceni sześcioosobowe jury pod przewodnictwem krytyka filmowego Tomasza Raczka.

Zwycięzca Konkursu Głównego otrzyma Złotego Łucznika - nagrodę prezydenta Radomia oraz 10 tysięcy złotych. Nagrodę specjalną ufunduje Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, a wyróżnienie za film o szczególnych walorach społecznych przyzna Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

Ważna uwaga dla widzów - na pokazy Konkursu Głównego nie będzie wcześniejszej rezerwacji miejsc, a ich liczba została ograniczona ze względu na przepisy sanitarne. Obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy".