Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Kino

W październiku rusza Akademia Filmowa

wtorek, 15 września 2020 09:52 / Autor: Wojciech Sałek
foto Helios
Wojciech Sałek

Akademia Filmowa kina Helios to dobrze sprawdzony edukacyjny projekt skierowany do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich. Na cykl składa się 6 filmowych spotkań w roku szkolnym. Każdy film poprzedzony jest wykładem i pokazem multimedialnym. W tym roku będzie to już 13. edycja.

Jak powiedział nam Andrzej Ciesielski, dyrektor kina Helios, jak w latach poprzednich, przygotowano filmowo-tematyczne bloki dla uczniów wszystkich szczebli nauczania. Są to starannie wyselekcjonowane filmy, odpowiednio dobrane do różnych grup wiekowych.

Uczestnictwo w Akademii Filmowej daje uczniom możliwość zapoznania się z najciekawszymi dokonaniami kinematografii, pozwala też zdobyć wiedzę z zakresu szeroko rozumianej kultury filmowej, niezbędną do bycia jej świadomym odbiorcą.

Ze względu na bezpieczeństwo widzów, maksymalna liczba osób na seansie zgodna z wytycznymi GIS. Również z tego powodu istnieje możliwość organizacji seansu na wyłączność dla grupy szkolnej.

Andrzej Ciesielski, dyrektor kina Helios był gościem programu #PopoludniePlus, gdzie opowiedział Wojtkowi Sałkowi o tegorocznej edycji Akademii Filmowej:

Szczegółowy program Akademii Filmowej dla poszczególnych grup wiekowych znaleźć można na stronie www.helios.pl w zakładce szkoły.