Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

KULTURA

Warsztaty teatralne dla nauczycieli

środa, 16 września 2020 15:06 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i średnich na warsztaty teatralne, które poprowadzi dramaturg z Teatru Nowego w Poznaniu Michał Pabian.

Zajęcia będą odbywać się w weekendy i zakończą się w grudniu 2020. W ich skład wejdą wykłady tematyczne (otwarte dla nauczycieli) i ćwiczenia praktyczne (stała grupa). Warsztaty dotyczyć będą rozbudzania zainteresowania literaturą, kulturą i teatrem wśród uczniów. W ich trakcie poruszone zostaną liczne tematy służące wypełnieniu zajęć w ramach nauki języka polskiego. Rozszerzą one wiedzę na temat teatru i pozwolą wykorzystać ją podczas zajęć lekcyjnych, zadawania pracy domowej itp. Dzięki warsztatom nauczyciele nabędą wiedzę o podstawowych pojęciach teatralnych oraz o tym jak łączyć teatr z tematami z podstawy programowej. Tematem przewodnim wszystkich spotkań będzie wielowymiarowość sytuacji twórczych, teatralnych, improwizacja, sięganie po różne media oraz łączenie kontekstów.

 Spotkanie informacyjne odbędzie się 18 września 2020 (piątek). Początek o godz. 17.00, Scena Kotłownia.

 Dodatkowe informacje oraz zapisy: Jolanta Korłub – Ogonkowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 534 199 010.

Dla wspólnego bezpieczeństwa musimy przestrzegać aktualnie obowiązujących ograniczeń i wytycznych dotyczących funkcjonowania instytucji kultury, szczegółowe informacje: www.teatr.radom.pl Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z wytycznymi.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.