Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Dominik Collins, męczennik
Dziś jest: Piątek, 30 października 2020

KULTURA

Zgłoszenia do Zamkowych Spotkań Teatralnych o laur "Złotego Gargulca"

środa, 30 września 2020 08:34 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza do udziału w XXV edycji Zamkowych Spotkań Teatralnych o laur "Złotego Gargulca".

Warunkiem udziału w Spotkaniach jest przesłanie linku do nagrania spektaklu teatralnego umieszczonego w serwisie YouTube. Do wygrania atrakcyjne nagrody finansowe. Nabór trwa do 7 października 2020 r. Szczegóły znajdują są w Regulaminie dostępnym na stronie sckzamek.pl.

W tym roku, ze względu na pandemię Covid-19, konkurs i działania towarzyszące (warsztaty teatralne dla uczestników oraz występ gościa specjalnego) odbędą się w formie online (zoom/transmisja live).

W organizowanych od 1994 roku Zamkowych Spotkaniach Teatralnych o laur "Złotego Gargulca" uczestniczą młodzieżowe i dziecięce teatry żywego planu, teatry lalkowe, teatry wykorzystujące techniki animacji jako uzupełnienie żywego planu i teatry prezentujące spektakle uliczne. Dwudniowym prezentacjom konkursowym na szydłowieckim zamku towarzyszą warsztaty teatralne prowadzone przez specjalistów z dziedziny teatru i dziedzin pokrewnych oraz spektakle teatralne, w tym teatrów alternatywnych czy improwizowanych oraz koncerty ciekawych artystów.

Tegoroczna edycja Zamkowych Spotkań dofinansowana jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2020.