Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

KULTURA

Wkręć się w muzykowanie: POCAHONTAS

środa, 30 września 2020 16:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Po dłuższej przerwie w Amfiteatrze przy ul. Daszyńskiego 5 wracamy z popularnym i lubianym cyklem "Wkręć się w muzykowanie". Bilety na trzy spotkania z muzyką dla maluchów jeszcze w sprzedaży.

W niedzielę, 4 października, Pocahontas zabierze w niezwykłą podróż do swojego indiańskiego świata. Posłuchamy, jak śpiewa kolorowy wiatr, zatańczymy z magicznymi liśćmi i odkryjemy, jakie skarby skrywa nieznany ląd. Cała przygoda owiana będzie w aktywną zabawę, której towarzyszyć będzie dużo radości.

Prowadzenie: Kinga Bobienko z Ence-pence - to muzyczne opowieści, inspirowane otaczającym nas światem, gdzie taniec zaplata się z dźwiękiem, ruch z kolorem, słowo z gestem, a to wszystko razem tworzy niezapomnianą przygodę, dając mnóstwo radości. 

- Założeniem spotkań „ence – pence” jest wprowadzenie najmłodszych odbiorców w świat muzyki, jak również pokazanie, w jaki sposób muzyka przeplata się z innymi dziedzinami sztuki. Poprzez zabawę oraz różne formy aktywności twórczej, „ence – pence” kształci, umuzykalnia, ale także wychowuje młodych melomanów do świadomego uczestniczenia w kulturze.Bardzo ważnym elementem każdych zajęć jest również integracja dzieci ze sobą, a podczas spotkań familijnych również z rodzicami we wspólnej zabawie - podkreśla Kinga Bobienko.

Kinga Bobienko - muzyk, pedagog, absolwentka rytmiki na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz podyplomowych studiów dla Menedżerów Kultury na SGH w Warszawie. Jest założycielem Fundacji Pole do popisu, która organizuje różne wydarzenia artystyczne. Prowadzi familijny cykl "Poranki Muzyczne" w Szkole Muzycznej w Kozienicach i Pionkach oraz "Wkręć się w muzykowanie" w Amfiteatrze przy ul. Daszyńskiego 5. Współtworzy Zespół Gałgan, gdzie pisze i wykonuje własne piosenki dla dzieci. Jej fascynacją jest świat dziecięcej wyobraźni, który odpowiednio stymulowany, potrafi zabrać w niezapomnianą podróż.

Limity wiekowe: 2-7 lat. Bilety: 30 zł (rodzic+dziecko) wyłącznie na biletyna.pl. 

Godziny warsztatów: 9.30, 11, 12.30. Kupując bilet, wybieracie porę spotkania.