Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Wszyscy Święci
Dziś jest: Niedziela, 01 listopada 2020

KULTURA

Poznaj swoją orkiestrę

poniedziałek, 12 października 2020 15:49 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ROK Radom
Elżbieta Warchoł

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert pt: Poznaj swoją orkiestrę. Koncert odbędzie się w sobotę, 17 października 2020. Początek o godz. 18:00, Sala Koncertowa R.O.K ul. Żeromskiego 53.

Wykonawcy:Satomi Yasutaniya – skrzypce,Szymon Krzemień – wiolonczela,Anna Huszczo – klawesyn,Filip Krzeszowiec – wiolonczela (obecnie uczy się pod kierunkiem Arkadiusza Dobrowolskiego w POSM II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach),Radomska Orkiestra Kameralna

W programie:François Couperin – Pieces en concert for cello and strings,J.S.Bach – Koncert f-moll na klawesyn i orkiestrę,J.S. Bach – Koncert skrzypcowy E-dur,Piotr Czajkowski – Wariacje rococo na wiolonczelę i orkiestręoraz pokaz filmowy „ROK w sieci” – relacja muzyków ROK z czasów pandemii

Radomska Orkiestra Kameralna po raz kolejny zaprezentuje Państwu koncert z cyklu „Poznaj swoją orkiestrę”. Już 17 października 2020r. o godz. 18:00 będziemy mieli okazję poznać kolejnych muzyków ROK w solowych odsłonach - zapowiada Agnieszka Stanicka z ROK.

Ponadto specjalnie dla naszych melomanów podczas koncertu będzie miał miejsce pokaz filmowy „ROK w sieci”, będący zapisem relacji naszych muzyków z czasów pandemii. Do tej pory poznaliśmy orkiestrę jako świetnie brzmiącą całość, co prawda złożoną z wielu wyjątkowych muzyków, jednak postrzeganych przez pryzmat całego zespołu. Warto jednak pamiętać, że w skład naszej orkiestry wchodzą muzycy wyjątkowi, posiadający zróżnicowane gusta muzyczne czy pasje. Zaproponowany przez nas na czas pandemii cykl spotkań z muzykami pozwolił Państwu lepiej poznać członków naszej orkiestry. Dzięki tym krótkim obrazom zobaczymy czym członkowie orkiestry się interesują, jakiej słuchają muzyki, a także jak spędzają czas wolny. Czy gotowi są Państwo usłyszeć wielki przebój Michaela Jacksona w wykonaniu Piotra Cebuli, który w tym celu się „roztroił”? Czy znają Państwo zamiłowanie Małgosi Chrzanowskiej do kwartetów oraz do Schuberta? Jak Ola Talacha radzi sobie z grą na mandolinie? A także: czy zgrane małżeństwo Michał Zaborski i jego żona Małgorzata Markiewicz w muzycznym duecie brzmią równie zgodnie? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedzi podczas prezentacji krótkich filmików nagrywanych przez naszych muzyków - dodaje Agnieszka Stanicka.

Podczas koncertu na żywo swoje solowe umiejętności zaprezentują skrzypaczka Satomi Yasutaniya oraz wiolonczelista Szymon Krzemień. Wykonają oni utwór pt. „Pieces en concert for cello and strings” Françoisa Couperina. Ponadto na scenie wystąpi utalentowana klawesynistka Anna Huszczo, która wraz z Radomską Orkiestrą Kameralną wykona utwór Jana Sebastiana Bacha „Koncert f-moll na klawesyn i orkiestrę.

Bilety zakupione na koncert orkiestry mający odbyć się w terminie 16.05.2020r. zachowują ważność na koncercie w dn. 17.10.2020r.