Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Wszyscy Święci
Dziś jest: Niedziela, 01 listopada 2020

Wystawy

Piękno Gminy Kozienice uchwycone na fotografiach

czwartek, 15 października 2020 19:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Kozienice w obiektywach kozieniczan. Jak swoją gminę postrzegają mieszkańcy? Jakie miejsca uznają za najpiękniejsze? Na te pytania pomoże odpowiedzieć wystawa fotograficzna stworzona przez samych mieszkańców. Wkrótce jej otwarcie.

Wernisaż wystawy zaplanowano na niedzielę, 18 października, w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego. Początek o godz. 15.00. Wystawa podzielona jest na dwie części. Pierwszą z nich stanowią fotografie autorstwa uczestników konkursu fotograficznego „Razem z Gminą Kozienicką”, skierowanego do mieszkańców. Pozostała część ekspozycji to zdjęcia wykonane przez autorkę inicjatywy „Razem z Gminą Kozienicką” – Wiktorię Krekorę.

– W sumie zaprezentowanych zostanie około 40 fotografii o różnym formacie. Autorzy zdjęć pokazują piękno przyrody oraz architektury, miejsca o bogatej historii, lokacje chętnie odwiedzane przez turystów. Rzucają nowe spojrzenie na doskonale znane nam obiekty i obszary, a także zabierają na fotograficzny spacer do tych mniej odwiedzanych – opowiada o wystawie dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Wystawa jest częścią inicjatywy „Razem z Gminą Kozienicką”, autorstwa grupy „Wiktoria Krekora – W grupie siła”. Inicjatywa wchodzi w skład projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.