Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Z ostatniej chwili
Patron dnia: św. Gemma Galgani, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 11 kwietnia 2021

Wystawy

Zobaczcie piękno Kozienic na fotografii

wtorek, 20 października 2020 13:23 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W Kozienickim Domu Kultury można już oglądać niezwykłe zdjęcia ukazujące piękno Gminy Kozienice. Otwarto tam wystawę pokonkursową „Razem z Gminą Kozienicką”

Wystawa jest efektem konkursu, ogłoszonego w ramach inicjatywy mieszkańców z grupy „Wiktoria Krekora – W grupie siła”.

Ekspozycja prezentowana w patio CKA podzielona jest na trzy części. Pierwszą z nich stanowią fotografie, autorstwa uczestników konkursu – mieszkańców Kozienic i okolic. Na dwóch kolejnych zdjęcia wielkoformatowe i „foto-drzewo” prezentowane są prace autorki inicjatywy – Wiktorii Krekory.

Motywem przewodnim około 40 fotografii są atrakcyjne miejsca na terenie miasta i gminy Kozienice. Odnajdziemy na nich przyrodę, architekturę, miejsca o bogatej historii. Mówi Elwira Kozłowska, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury:

Wystawa jest częścią inicjatywy „Razem z Gminą Kozienice”, autorstwa grupy „Wiktoria Krekora - W grupie siła”. Inicjatywa wchodzi w skład projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020”.