Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Kino

Kino zaprasza na ... przedstawienie, mecz i premiery

piątek, 23 października 2020 13:58 / Autor: Wojciech Sałek
foto Helios
Wojciech Sałek

Będzie kolejna edycja cyklu Helios na Scenie, fani piłki nożnej zobaczą na żywo kolejną odsłonę El Clasico i wśród premier dwa polskie filmy. Tak zapowieda się weekend w kinie Helios.

W piątek z cyklu Helios na Scenie tym razem 'one man show' w wykonaniu Rafała Ruktowskiego w reżyserii Michała Walczaka. Aktornmwcielając się w kolejne, typowo polskie postaci, poprowadzi widza przez labirynt masek, potworów i świętych polskich. Artyści, kaznodzieje, wojskowi. Polskie monstra. Wirtuozeria aktorska i zjadliwość tekstów. Dla młodych i starych, dla tych, którzy odnieśli sukces i frustratów, jednym słowem – dla wszystkich, którzy żyją w Polsce.

W sobotę transmisja meczu Hiszpańskiej LaLiga pomiędzy FC Barcelona i Real Madryt czy El Clasico na dużym kinowym ekranie czyli wielka gratka dla fanów hiszpańskiej piłki. Początek transmisji o 15.45.

W weekend wśród premier dwa polskie filmy. Pierwszy z nich to 'Czyściec' w reżyserii Michał Konrata. Jest to film, który w uporządkowany sposób pomaga odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania, dotyczące życia po śmierci oraz tego, czy możemy mieć na nie wpływ. Oparta na relacjach i doświadczeniach mistyków: św. Ojca Pio, św. Faustyny Kowalskiej, Fulli Horak i bł. Ojca Stanisława Papczyńskiego, poruszająca opowieść o duszach, które opuściły już ziemski świat.

Drugi z nich to 'Polot' w reżyserii Michała Wnuka. Bohaterem filmu jest Karol, utalentowany i przedsiębiorczy 25-latek, dorabia w rodzinnej firmie i prowadzi własny obiecujący biznes. Gdy ojciec, instruktor lotnictwa, ginie w wypadku, na barki Karola spada obowiązek utrzymania domu i matki. Wraz z dwójką najlepszych przyjaciół stawia wszystko na jedną kartę – zamierza skonstruować innowacyjny sterowiec. Gdy na horyzoncie pojawią się duże pieniądze, młody wizjoner szybko przekona się, ile wyrzeczeń kosztuje własna firma.

O tym, co Helios proponuje w ten nadchodzący weekend i co zobaczymy po niedzieli na dużym ekranie opowiedział nam Andrzej Ciesielski, dyrektor kina He