Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

KULTURA

Jubileusz Elektrowni odbędzie się w innym terminie!

poniedziałek, 26 października 2020 15:39 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MCSW Elektrownia
Elżbieta Warchoł

Obchody 15-lecia Elektrowni zostają odwołane.

Do ostatniej chwili liczyliśmy na to, że pomimo pandemicznej sytuacji uda nam się w najbliższy czwartek, 29 października, wspólnie z Państwem świętować 15. urodziny Elektrowni, z zachowaniem środków ostrożności - mówi Kinga Maszczyńska z MCSW Elektrownia. Niestety, biorąc pod uwagę rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19 oraz kolejne obostrzenia, podjęliśmy trudną dla nas decyzję o przeniesieniu oficjalnych obchodów jubileuszu na inny termin. Odwołany zostaje koncert Wojciecha Mazolewskiego oraz performans Sylwii Górak - wyjaśnia Kinga Maszczyńska.

Wystawa „Geometria i…” zostanie otwarta bez oficjalnego wernisażu. Będzie ją można oglądać do 11 grudnia z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na placu przed budynkiem Elektrowni zostanie również udostępniona prezentacja fotografii z 15 lat istnienia instytucji oraz rzeźba Krzysztofa M. Bednarskiego „Oedipus Rex ” (około godziny 17.00).

O godzinie 18.00, odbędzie się pokaz filmu „Dyrygent” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Zgodnie z wprowadzonymi limitami liczby widzów może w nim uczestniczyć tylko 30 osób.

Wierzymy, że decyzja o ograniczeniu formy świętowania jubileuszu, jest słuszna i spotka się z Państwa pełnym zrozumieniem. Mamy nadzieję, że czasy, w których uda nam się spotkać w Elektrowni w większym gronie, nadejdą szybko - dodaje Kinga Maszczyńska.

Bilet wstępu na film „Dyrygent” – 5 zł.

Wystawa „Geometria i…”, czynna, wtorek – piątek, 10.00 – 18.00, sobota – niedziela, 12.00 -18.00

Ekspozycja będzie nieczynna w sobotę, 31 października oraz niedzielę, 1 listopada.