Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

KULTURA

Nadzwyczajne Dni Tischnerowskie

środa, 28 października 2020 12:15 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ZNAK
Elżbieta Warchoł

W tym roku tylko online!

Ponieważ czas jest niespokojny, jeszcze bardziej niż zazwyczaj potrzebujemy refleksji i ostudzenia emocji. Dlatego dzielimy się z Wami Tischnerem. Jak nigdy wcześniej dzisiaj potrzebujemy nadziei, która płynie z mądrości.

Ogłaszamy program Nadzwyczajnych Dni Tischnerowskich, których tematem przewodnim jest właśnie nadzieja - NADZIEJA RAZ JESZCZE! - mówi Jolanta Kogut, koordynator projektu.

Spotkamy się w przestrzeni Internetu, nadzwyczajny czas pandemii wszystkich nas wylogował z codzienności. NADZWYCZAJNE DNI TISCHNEROWSKIE odbędą się wyłącznie online w terminie 18-20 listopada 2020 r. Natomiast w sobotę, 21 listopada odbędzie się retransmisja gali wręczenia Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera. Wszystkie spotkania są otwarte dla publiczności – DZIELMY SIĘ TISCHNEREM! - zaprasza Jolanta Kogut. Więcej informacji na tischner.pl oraz fb/dni.tischnerowskie

Nadzwyczajne Dni Tischnerowskie odbędą się wyłącznie on-line, uczestniczyć w nich będzie więc mógł każdy zainteresowany. Przez trzy kolejne dni – od środy 18 do piątku 20 listopada – będzie można posłuchać fragmentów pism Tischnera czytanych przez znakomitych krakowskich aktorów, a także rozmów z zaproszonymi gośćmi, m.in. Anną Dymną, Krzysztofem Ingardenem i Karolem Tarnowskim. Każdy dzień poświęcony będzie jednej osobie, która wywarła szczególny wpływ na życie i dzieło ks. Tischnera; będą to kolejno: Roman Ingarden, Karol Wojtyła i Antoni Kępiński. Zaplanowano też wieczór filmowy oraz spotkanie z Markiem i Łukaszem Tischnerami, którzy opowiedzą o tym, jak postrzegali sławnego stryja z perspektywy małych chłopców, a także później, kiedy uważniej śledzili jego działalność. Przed południem będzie można wziąć udział w webinarach, podczas których interpretowane będą teksty patrona Dni.

W sobotę 21 listopada w sieci pojawi się retransmisja gali Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera.

Szczegółowe informacje o programie Nadzwyczajnych Dni Tischnerowskich znajdują się na podstronie Dni Tischnerowskich oraz na Fb  „Dni Tischnerowskie”, „Józef Tischner” oraz „Instytut Tischnera”.