Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Gemma Galgani, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 11 kwietnia 2021

Wystawy

Zwiedź zamek w Szydłowcu bez wychodzenia z domu!

wtorek, 10 listopada 2020 14:14 / Autor: Beata Okulińska
Beata Okulińska

Można już wirtualnie spacerować po zamku w Szydłowcu. Jeden z najważniesjzych zabytków tego miasta możemy obejrzeć z zewnątrz, zobaczymy też wnętrza oraz część prezentowanych w salach wystawowych eksponatów.

Wirtualny spacer powstał z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szydłowca oraz Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek. Projekt finansowo został wsparty przez Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu „Kultura w sieci”. 

Wchodząć na stronę Szydłwoieckiego Centrum Kultury - Zamek TU obejrzymy budynek z zewnątrz i wewnątrz. Za pomocą kursora możemy przybliżyć poszczegółne detale architektoniczne budowli. Możemy także obejrzeć poszczególne eksponaty, prezentowane na wystawach historycznych i w Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych.

Nie wszystkie eksponaty udostępniliśmy dla odwiedzających nas wirtualnie - mówi Dominika Orman z Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek, która pracowała przy projekcie. - Chcemy zachować trochę tajemnicy i zachęcić w ten sposób do przyjazdu do nas, gdy skończy się pandemia. 

Posłuchaj więcej o wirtualnym spacerze po szydłwieckim zamku. O projekcie mówi Dominika Orman z SCK: