Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

KULTURA

Komiks o pandemii – nowy konkurs KDK

wtorek, 17 listopada 2020 14:31 / Autor: Kamil Zapora
fot. Kozienicki Dom Kultury
Kamil Zapora

„Rodzinne kadry z czasów pandemii” to tytuł konkursu plastycznego ogłoszonego przez Kozienicki Dom Kultury. Organizatorzy zachęcają kozieniczan do stworzenia komiksów o życiu codziennym w czasach pandemii.

Udział w konkursie polega na wykonaniu komiksu o tematyce dotyczącej codziennego życia w dobie pandemii, a następnie zrobieniu zdjęcia/zdjęć tej pracy/prac i przesłaniu na adres , najpóźniej do 29 listopada, do godz. 21.00.

Stawiamy na aktywizację i integrację przez kulturę. Zgłaszane na konkurs komiksy powinny zostać stworzone przez zespoły rodzinne, liczące od dwóch do czterech osób. Głównymi autorami prac powinny być dzieci bądź młodzież do 18. roku życia, których wspierać będą rodzice, dziadkowe, krewni, opiekunowie prawni – wyjaśnia dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Każdy komiks powinien stanowić zamkniętą całość i liczyć maksymalnie 2 plansze (2 kartki A4 w orientacji poziomej lub pionowej). Każda z plansz powinna zawierać od 4 do 9 paneli (kadrów). Technika wykonania pozostaje dowolna.

Jesteśmy bardzo ciekawi efektów prac uczestników konkursu. Tematyka pozwala na naprawdę wiele różnych interpretacji i uczestnicy mają bardzo szerokie pole do manewrowania. Czekamy na zgłoszenia – mówi Elwira Kozłowska:

Jury wybrane spośród pracowników Kozienickiego Domu Kultury wybierze maksymalnie trzy komiksy, które nagrodzi. Nagrodami w konkursie są zestawy gadżetów KDK. Wyniki poznamy 4 grudnia, a najlepsze prace zostaną opublikowane w „Kulturalnej grupie KDK”.