Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

KULTURA

Muzyczne sukcesy opocznianek

środa, 18 listopada 2020 09:35 / Autor: Marcin Prejs
Fot. MDK Opoczno
Marcin Prejs

Udanie zaprezentowały się opocznianki na festiwalu „Pięciolinia Marzeń”.

XII Wojewódzki Festiwal Muzyczny Dzieci i Młodzieży „Pięciolinia Marzeń” został zorganizowany przez Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi. Konkurs adresowany był do uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy uczestniczą w zajęciach wokalnych i instrumentalnych prowadzonych w placówkach kulturalnych i oświatowych. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 przedsięwzięcie odbywało się w formule online.

Występy młodych wokalistów oceniało jury w składzie: Anna Komorowska-Manijak, muzyk, pedagog w Szkole Muzycznej I stopnia, wokalistka, Jan Gromski, muzyk, kompozytor, animator kultury i instruktor muzyczny oraz Janusz Kowalski, muzyk, wiolonczelista, członek Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi i pedagog muzyczny.

W kategorii 11-13 lat opocznianki zdobyły aż dwa miejsca na muzycznym podium. Pierwszą nagrodę zdobyła Zosia Piotrowska, która zaśpiewała utwór „Sutra” z repertuaru zespołu Sistars. Drugie miejsce piosenką „Przytulne mieszkanko” w przekładzie Katarzyny Kraińskiej wyśpiewała sobie Agata Siedlecka. Z kolei w kategorii 14-17 lat najlepiej zaprezentowała się Julia Jaciubek, która wykonała utwór „Aniołom szepnij to” z repertuaru Sanah. Dziewczyny przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem Izabeli Lisowskiej, trenerki wokalnej Studia Piosenki TON, który działa przy Miejskim Domu Kultury w Opocznie.