Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

KULTURA

Jaki jest stan kultury w Kozienicach ? Czas na podsumowanie

czwartek, 19 listopada 2020 16:02 / Autor: Kamil Zapora
W KDK zrealizowano trzy lokalne inicjatywy. fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dobiega końca projekt „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, realizowanego w ostatnich miesiącach przez Kozienicki Dom Kultury. W najbliższą niedzielę oficjalne podsumowanie przedsięwzięcia.

Projekt „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”, realizowany był przez Kozienicki Dom Kultury od marca do listopada tego roku. Przedsięwzięcie to składało się z dwóch powiązanych ze sobą części.

Pierwsza część naszego projektu miała charakter badawczy. W jej trakcie przeprowadzone zostały pierwsze w historii Gminy Kozienice badania nad stanem kultury. Wnioski posłużyły do stworzenia regulaminu konkursu na inicjatywy lokalne - wyjaśnia dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

W trakcie konkursu mieszkańcy mogli zgłaszać swoje pomysły na nowe inicjatywy kulturalne w Gminie Kozienice - przy założeniu, że podejmą się ich organizacji ze wsparciem ze strony Kozienickiego Domu Kultury. W efekcie trzy przedsięwzięcia otrzymały środki na realizację (w sumie 19 250 zł). Były to następujące inicjatywy: „Muzyczne Kozienice”, „Razem z Gminą Kozienicką” oraz „Kobieto ! Puchu marny ! - czy aby na pewno ?”.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, w ostatnich tygodniach mogliśmy uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach. Były m.in. koncerty lokalnych artystów, wykłady poświęcone kobietom, plebiscyt, konkurs, a także wystawy, w tym duża wystawa fotografii - wymienia Elwira Kozłowska:

Ze względu na aktualne obostrzenia sanitarne związane z pandemią, Centrum Kulturalno-Artystyczne będzie zamknięte dla odwiedzających do 29 listopada. Przepisy zezwalają jednak na organizację wydarzeń w formule on-line.

W niedzielę, 22 listopada, będzie można obejrzeć podsumowanie projektu bez wychodzenia z domu. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo za pośrednictwem kanału YouTube KDK (youtube.com/KDKimBK) oraz oficjalnej grupy domu kultury na portalu Facebook pn. „Kulturalna grupa KDK” (facebook.com/groups/grupakdk). Początek o godz. 15.00.

Projekt „Razem dla kultury w Gminie Kozienice” realizowany jest przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2020” i został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury.