Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

KULTURA

II Radomski Zlot Gitarowy

piątek, 18 grudnia 2020 08:25 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay/9883074
Elżbieta Warchoł

Koncert finałowy II Radomskiego Zlotu Gitarowego odbędzie się w sobotę, 19 grudnia.

II Radomski Zlot Gitarowy rozpoczął się 16 listopada 2020, kiedy upłynął termin nadsyłania zgłoszeń. Ogółem w konkursie udział wzięło kilkudziesięciu uczestników w czterech grupach wiekowych, których prezentacje można obejrzeć na portalu YouTube (na stronie festiwalu www.radomskizlotgitarowy znajdują się linki do wszystkich występów). Kandydaci pochodzili z całej Polski - mówi organizator dr Paweł Kwaśny z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.

W sobotę, 19 grudnia 2020 o godzinie 18.00 w sali Koncertowej im. Krzysztofa Pendereckiego w Radomiu odbędzie się finałowy koncert festiwalu, na którym statuetkę Grand Prix II Radomskiego Zlotu Gitarowego otrzyma Igor Kukawski z Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Po ceremonii wręczenia statuetki z recitalami wystąpią laureaci Grand Prix pierwszej i drugiej edycji festiwalu: Igor Kukawski oraz Robert Kwiędacz.

Z powodu epidemii koncert odbędzie się bez udziału publiczności, ale będzie on transmitowany na żywo na kanale YouTube.

II Radomski Zlot Gitarowy współorganizowany jest przez Towarzystwo Muzyczne w Radomiu, ZSM im. O. Kolberga w Radomiu oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.