Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

KULTURA

Spotkanie z Jackiem Wójcickim w ramach cyklu Wieczory z gwiazdą

niedziela, 20 grudnia 2020 10:34 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Jacek na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje! Podziwiajcie! Zaproście do domu! – tak zapowiadał go w Piwnicy pod Baranami legendarny założyciel i wieloletni dyrektor kabaretu, Piotr Skrzynecki. Elektrownia zaprsza na spotkanie online z Jackiem Wójcickim. Spotkanie w Elektrowni poprowadził Włodzimierz Izban, za kamera stanął Michał Grabowski. Nagranie dostępne na kanałach:

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UC4IlmT0Ol7MQ9klAfzPyUGQ

FACEBOOK: https://www.facebook.com/mcswe24

Aktor, śpiewak, krakowski artysta, jeden z członków nieformalnej grupy (kabaretu) występującej w Piwnicy pod Baranami. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Występuje w teatrze, filmach, serialach, kabaretach oraz programie dla dzieci „Budzik” jako Pan Tenorek. Wykonuje piosenki filmowe i serialowe („Szpital na perypetiach”, „Konie apokalipsy”, „Ostatni dzwonek”).

Został nagrodzony na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W 2016 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz polskiej kultury, a także osiągnięcia w pracy artystycznej.