Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

KULTURA

Śpiewajmy wspólnie kolędy

czwartek, 24 grudnia 2020 11:21 / Autor: Wojciech Sałek
foto: Radio Plus Radom
Wojciech Sałek

Wspólne, rodzinne kolędowanie podczas Wigilii Bożego Narodzenia może być pięknym dopełnieniem tego świątecznego czasu. Śpiewanie kolęd od lat jest u nas tradycją, choć coraz częściej zastępuje ją puszczanie płyt lub programy telewizyjne z koncertami kolęd.

O wspólnym rodzinnym kolędowaniu, o koncertach świątecznych, których w tym roku nie będzie i o nowej kolędzie, która zabrzmi pierwszy raz w Wigilię w sieci, opowiedziała nam Olga Nawara Nowakowska, wokalistka zespołu El'Brzeszczoteros, gość Radia PLUS Radom, z którą rozmawiali Magda Gliszczyńska i Wojtek Sałek:

Olga Nawara Nowakowska wraz z przyjaciółmi tworzy zespół El'Brzeszczoteros. Jak sami podkreślają to grupa kreatywnych ludzi, których połączyła muzyczna pasja. Dodatkowo artyści chcą trafiać do serc ludzi, właśnie za pomocą muzyki. Zespół usłyszeć można podczas niedzielnych Mszy św w radomskiej katedrze o godz. 20:00.

W 2013 roku wydali pierwszą płytę z kolędami pod tytułem „El’Brzeszczoteros Piłują Kolędy”. Była powiewem świeżości i młodości, w którym jednocześnie nie zabrakło jednak nawiązania do tradycji. Trzy lata później grupa nagrała drugą płytę z kolędami, która nosi tytuł „El’Brzeszczoteros - Kolędy Brzęczą Teroz”. W okresie Bożego Narodzenia zespół grał świąteczne koncerty w parafiach i intytucjach kultury. W tym roku będzie jednak inaczej. Koncertów nie będzie, ale w Wigilię o 18.00 na facebooku zespołu pojawi się ich nowa kolęda „A cóż z tą Dzieciną?”, do wysłuchania której zapraszają:

"W tym roku Święta Bożego Narodzenia na pewno będą inne niż zwykle. Kończy się rok, który na długo wszystkim nam zapadnie w pamięć. Mimo wielu naszych trudów w ubogiej stajence rodzi się ON. Rodzi się, by Zbawić świat. Razem z Nim z przychodzi nadzieja, której tak bardzo potrzebujemy.„A cóż z tą Dzieciną?”Zatrzymajmy się na chwilę, spójrzmy na ubogą stajenkę. Niech ta kolęda da nam radość! A my nieśmy ją dalej!"