Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

KULTURA

Sylwester w Teatrze? Online!

poniedziałek, 28 grudnia 2020 09:35 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

W związku z przedłużonymi obostrzeniami Teatr Powszechny w Radomiu informuje, że pokazy przedpremierowe jak i planowana na 31 grudnia premiera  "Pomocy domowej" Marca Camolettiego w reżyserii Krzysztofa Dracza zostaje przesunięta. Premiera tej wyśmienitej komedii odbędzie się kiedy tylko znowu będziemy mogli Państwa gościć w Teatrze Powszechnym - mówi Daniel Adamczyk z Teatru. Żeby jednak dać widzom, możliwość spędzenia sylwestrowego wieczoru z Teatrem, przygotowaliśmy dla Państwa spektakl "Dajcie mi tenora" Kena Ludwiga w wersji online. 31 grudnia o godzinie 20.00 na Facebooku Teatru Powszechnego - zaprasza Daniel Adamczyk. Spektakl będzie dostępny pod adresem: https://www.facebook.com/teatrradom

 „Dajcie mi tenora!" to szalona komedia o... narodzinach gwiazdy. Kilkadziesiąt minut rewelacyjnej zabawy, toczącej się w zwariowanym środowisku artystycznym. W operze w Cleveland trwają ostatnie gorączkowe przygotowania do wielkiej gali - przedstawienia „Otella" z gościnnym udziałem światowej sławy włoskiego tenora. Wszystko zdaje się przebiegać zgodnie z planem do czasu, kiedy plany... legną w gruzach. Kilka godzin przed rozpoczęciem spektaklu okazuje się bowiem, że sławny gość zginął. Jak wyjść z twarzą z tej dramatycznej sytuacji, żeby uniknąć towarzyskiego skandalu i bankructwa?! Można czekać na cud lub próbować wybrnąć z kłopotu, wybierając rozwiązanie równie cudowne w prostocie i nierealne w wykonaniu - niepostrzeżenie zastąpić słynną gwiazdę... Kto to zrobi? Jak to kto? Dajcie nam tenora!!!

Obsada: Izabela Brejtkop, Katarzyna Dorosińska, Maria Gudejko, Iwona Pieniążek, Piotr Konrad, Łukasz Mazurek, Jarosław Rabenda, Mateusz Kocięcki.

Reżyseria: Marcin Sławiński.