Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

KULTURA

Premiery nie będzie, ale ... mija rok w radomskim Teatrze

środa, 30 grudnia 2020 15:27 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Z powodu panującej pandemii oraz wprowadzonych ograniczeń sanitarnych odwołana została planowana na 31 grudnia 2020 roku premiera sztuki pt: Pomoc domowa.

 Ostatne miesiące dla zespołu Teatru Powszechnego w Radomiu to czas nowych doświadczeń oraz nowych wyzwań. To był czas odkrywania nowych możliwości i radzenia sobie z ograniczeniami jakie przyniosła pandemia. Trzeba było zmieniać plany repertuarowe, radzić sobie z brakiem pieniędzy. Udało się jednak bardzo dużo zrobić! Internet to nowa, 5 scena radomskiego teatru, odbył się Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski, spotkanie młodych poetów, warsztaty dla nauczycieli. Jakie były te ostatnie miesiące? Co z planowana na 31 grudnia premierą? O tym opowie Małgorzata Potocka, dyrektor Teatru Powszechnego w Radomiu:

Zamiast premiery, 31 grudnia Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza online na spektekl pt: Dajcie mi tenora Kena Ludwiga. Początek o godzinie 20.00 na Facebooku Teatru Powszechnego https://www.facebook.com/teatrradom

Dajcie mi tenora! to szalona komedia o... narodzinach gwiazdy. Kilkadziesiąt minut rewelacyjnej zabawy, toczącej się w zwariowanym środowisku artystycznym. W operze w Cleveland trwają ostatnie gorączkowe przygotowania do wielkiej gali - przedstawienia „Otella" z gościnnym udziałem światowej sławy włoskiego tenora. Wszystko zdaje się przebiegać zgodnie z planem do czasu, kiedy plany... legną w gruzach. Kilka godzin przed rozpoczęciem spektaklu okazuje się bowiem, że sławny gość zginął. Jak wyjść z twarzą z tej dramatycznej sytuacji, żeby uniknąć towarzyskiego skandalu i bankructwa?! Można czekać na cud lub próbować wybrnąć z kłopotu, wybierając rozwiązanie równie cudowne w prostocie i nierealne w wykonaniu - niepostrzeżenie zastąpić słynną gwiazdę... Kto to zrobi? Jak to kto? Dajcie nam tenora!!!