Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Agnieszka, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 21 stycznia 2021

KULTURA

Radomska orkiestra zaprasza na koncert karnawałowy

wtorek, 12 stycznia 2021 13:10 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ROK Radom
Elżbieta Warchoł

Na koncert karnawałowy - online zaprasza w sobotę, 16 stycznia Radomska Orkiestra Kameralna. Początek o godz. 18 na kanale YouTube ROK.

W programie koncertu, podczas którego usłyszymy Cztery pory roku Astora Piazzolli wystąpią: Michał Drewnowski – fortepian, Leszek Kołodziejski – akordeon oraz Radomska Orkiestra Kameralna.

Cztery Pory Roku Astora Piazzolli nawiązują do dzieła Vivaldiego ogólną inspiracją – wyrażeniem upływającego czasu, naznaczonego piętnem natury - wyjaśnia Agnieszka Stanicka z ROK. Kompozycje tych dwóch artystów dzieli jednak wiele. Piazzolla w swoim dziele przekazuje atmosferę życia w Buenos Aires, naznaczonego piętnem tanga. Ta muzyka rodzi się w tłocznych ulicach, zadymionych kawiarniach, ciężkim i wilgotnym klimacie - mówi Agnieszka Stanicka. Jak większość twórczości Piazzolli, przenika je duch namiętnego argentyńskiego tańca, które ten kompozytor wyniósł do rangi koncertowego poematu, barwnego i pełnego wyrafinowanych brzmień, przeznaczonego już nie tyle do tańca, co do skupionego słuchania - dodaje Agnieszka Stanicka. Cztery pory roku pierwotnie były czterema oddzielnymi utworami, które powstały w latach 1964-1969. Dopiero później kompozytor wpadł na pomysł, by je połączyć w formę suity.