Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

KULTURA

nie tylko DLA KOBIET

środa, 03 marca 2021 14:24 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: ROK Radom
Elżbieta Warchoł

Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę, 6 marca 2021 roku na koncert pt: nie tylko DLA KOBIET. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00,Sala koncertowa R.O.K. Wykonawcy:Szymon Krzemień - wiolonczela,Filip Krzeszowiec – wiolonczela, Radomska Orkiestra Kameralna.

W programie: François Couperin – Pieces en concert for cello and strings,Piotr Czajkowski – Wariacje rococo na wiolonczelę i orkiestrę,Felix Mendelssohn - Sinfonia No 1 C-dur oraz No 3 e-moll.

Ceny biletów:I strefa – bilet normalny 22 zł, bilet ulgowy 20 złII strefa – bilet normalny 18 zł, bilet ulgowy 16 złCena biletu w karnecie: 16 zł (min. 5 koncertów)

 Na koncert zaprasza Natalia Dąbrówka, dyrektor Radomskiej Orkiestry Kameralnej:

„Muzyka jest jak kobieta: stworzona po to, by jej słuchano i zachwycano się jej pięknem” - napisał Sebastian Post. Radomska Orkiestra Kameralna wychodząc naprzeciw tym słowom zaprasza 06.03.2021r. (sobota) o godz. 18:00 na koncert „Nie tylko DLA KOBIET”. Piękno muzyki zachwyci wszystkich jej wielbicieli, nie tylko kobiety.

Koncert „nie tylko DLA KOBIET” jest kolejną odsłoną cyklu Poznaj swoją orkiestrę. Tym razem w roli solisty wystąpi wiolonczelista Radomskiej Orkiestry Kameralnej Szymon Krzemień. Szymon Krzemień – urodził się w Krakowie. Studia muzyczne ukończył na Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. A. Orkisza, związany z Radomską Orkiestrą Kameralną od 10 lat. Jest nauczycielem w szkole muzycznej im. K. Lipińskiego w Lublinie oraz prowadzącym grupy wiolonczel w lubelskiej filharmonii. Założyciel Agencji Koncertów Nietypowych AKNE. W 2009 roku zorganizował koncert w 100 – lecie śmierci Mieczysława Karłowicza „Karłowicz in Memoriam”, który miał miejsce w schronisku górskim „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej w Tatrach.

Na scenie będziemy mogli również zobaczyć Filipa Krzeszowca. Ten młody, utalentowany wiolonczelista urodził się w 2004 roku. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczął w wieku 7 lat w klasie prof. Pawła Głombika, a kontynuował u Adama Krzeszowca. Swoje umiejętności doskonalił na kursach muzycznych w Krośnie i Lusławicach u profesorów Kazimierza Michalika, Stanisława Firleja, Roberto Trainini, Alexandra Geberta, Matsa Lidstroma, Tomasza Lisieckiego i Anny Banaś. Obecnie uczy się pod kierunkiem Arkadiusza Dobrowolskiego w POSM II stopnia Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Podczas koncertu będziemy mogli usłyszeć m.in. słynne Wariacje rococo na wiolonczelę i orkiestrę Piotra Czajkowskiego (1876/77), które są jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów z literatury wiolonczelowej. Dzieło inspirowane jest muzyką dawnych epok, choć sam temat ma charakter stylizowany, stanowiąc wyłączną inwencję kompozytora. W siedmiu błyskotliwych ogniwach słyszymy genialne wyczucie melodyczne i kolorystyczne kompozytora, który w mistrzowski sposób łączy wirtuozerię i piękną barwę instrumentu solowego z nienachalnym brzmieniem orkiestry, wdzięczny i taneczny styl klasyczny przeplatając subtelnie lirycznym rosyjskim zaśpiewem. Ponadto ze sceny zabrzmi również Pieces en concert for cello and strings Françoisa Couperina oraz Sinfonia No 1 C-dur oraz No 3 e-moll Felixa Mendelssohna.

Uczcijmy Dzień Kobiet wyjątkowym muzycznym wydarzeniem, podczas którego usłyszymy muzykę, która tak jak kobieta zachwyca swoim pięknem.