Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

KULTURA

Bajkowe niedziele w Resursie

wtorek, 09 marca 2021 08:25 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Resursa Ibywatelska w Radomiu zaprasza w każdą niedzielę o godz. 11.00 na nowy cykl filmowy dla najmłodszych – Bajkowe Niedziele w „Resursie”. Przed projekcją na widzów czekają warsztaty z animatorami oraz liczne konkursy z nagrodami. Wszystkie dzieci uczestniczące w „Bajkowej Niedzieli” otrzymają kolorowankę „Legenda o powstaniu Radomia”.

Przez trzy marcowe poranki Resursa zaprasza na rodzinne seanse, podczas których oprócz filmów będzie można wziąć udział w zabawie z animatorem i w licznych konkursach z nagrodami. Pierwszy seans odbędzie się 14 marca o godzinie 11.00. Pokazane będą szalone przygody Filonka Bezogonka. Projekcja poprzedzona będzie warsztatami, które poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „4 Łapy”.

Repertuar na marzec:

14 III, godz. 11.00 – „Filonek Bezogonek”, reż. Christian Ryltenius, Szwecja 2021, kategoria wiekowa: 4+ (67 min.)

Kiedy w domu Birgitty pojawia się kotek – Filonek, dziewczynka nie posiada się z radości. Jednak Filonek, jak każdy kot, chodzi własnymi ścieżkami i pewnego dnia gubi się w lesie. Niebezpieczna wędrówka prowadzi go do wielkiego miasta, gdzie poznaje całą zgraję kolorowych postaci. Może znajdzie się ktoś, kto wskaże mu drogę do domu?

21 III, godz. 11.00 – „Madison”, reż. Kim Strobl,Austria/Niemcy 2020, kategoria wiekowa: 8+ (86 min.)

Madison to 13-letnia ambitna kolarka. Życie dziewczyny kręci się wokół osi jej rowerowych kół – wyczerpujące treningi, brak przyjaciół i wolnego czasu. Ale na wakacje Madison jedzie do swojej matki mieszkającej w górach. Po raz pierwszy w życiu może cieszyć się jazdą na rowerze bez żadnej presji. Czy Madison odnajdzie w sobie siłę, aby poszukać własnej drogi, innej niż ta, która została dla niej z góry wyznaczona?

28 III, godz. 11.00 – „Supernauczycielka”, reż. Martijn Smits, Holandia 2018, kategoria wiekowa: 7+ (84 min.)

Joasia, nowa nauczycielka w jednej ze szkół podstawowych, w sekrecie jest superbohaterką ratującą zwierzęta. Po zjedzeniu kredy do tablicy zyskuje supermoce i zmienia się w Supernauczycielkę. Gdy zwierzętom w zoo grozi poważne niebezpieczeństwo, kobieta z pomocą swoich uczniów rusza im na pomoc.

Uwaga: Seanse odbywają się w sanitarnym reżimie. Gości „Resursy” obowiązują maseczki. Bilety (10 PLN) i karnety (40 PLN) – do nabycia w „Resursie”. Karnet upoważnia do wstępu na pięć dowolnych projekcji w KDF w ciągu trzech miesięcy od daty jego wystawienia. Dzieci zapraszamy wyłącznie w towarzystwie opiekunów. Każde spotkanie rozpoczynają kilkunastominutowe warsztaty tematyczne z zaproszonymi gośćmi. Każde dziecko uczestniczące w Bajkowej Niedzieli otrzyma od „Resursy” kolorowankę „Legenda o powstaniu Radomia”. Wśród nagród konkursowych znajdą się też gry planszowe „Klucz Królewicza Kazimierza”.