Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

KULTURA

Łaźnia zaprasza na spotkanie ze sztuką i artystami

poniedziałek, 11 października 2021 19:58 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Łaźnia Radom
Elżbieta Warchoł

Spotkanie ze sztuką i koncert fortepianowy. Klub Łaźnia zaprasza 14 i 15 października na dwa wydarzenia.

Wizualna sfera Radomia. Spotkanie wokół wystawy Karola Suwały "Wrażenia i wizualizacje". Łaźnia zaprasza na spotkanie towarzyszące wystawie "Wrażenia i wizualizacje" autorstwa Karola Suwały. Poruszony będzie temat sfery wizualnej miasta Radomia, obecności sztuki w przestrzeni publicznej i estetyki. Pretekstem do spotkania będzie książką "Miasto szczęśliwe. Jak zmienić nasze życie zmieniając nasze miasta" kanadyjskiego dziennikarza Charles'a Montgomery'ego. Gośćmi spotkania będą: Dorota Monkiewicz, znana i ceniona krytyczka i kuratorka sztuki, Kazimierz M. Łyszcz, wykładowca Wydziału Sztuki UTH w Radomiu oraz Karol Suwała, artysta i pracownik RKŚTiG"Łaźnia". Spotkanie poprowadzi Beata Drozdowska, Dyrektor "Łaźni" Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 14 października w Galerii Łaźnia przy ul. Traugutta 31/ 33. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Drugie wydarzenie artystyczne, na które zaprasza Klub Łaźnia to koncert fortepianowy: MAREK DREWNOWSKI Recital Jubileuszowy. Tej jesieni wszyscy melomani żyją kolejnym Konkursem Chopinowskim. Łaźnia podtrzymując ten nastrój zaprasza na niezwykły koncert fortepianowy wybitnego pianisty. Koncert odbędzie się w piątek, 15 października w Klubie Łaźnia przy ul. Żeromskiego. Początek o godz. 18.

Marek Drewnowski, ur. 1946 r., jest wybitnym pianistą, dyrygentem i pedagogiem, który zyskał międzynarodową sławę, gdy Leonard Bernstein zaprosił go do występu z Bostońską Orkiestrą Symfoniczną w 1985 r. , po tym jak tylko raz usłyszał w radiu nagranie 12 Sonat fortepianowych Domenica Scarlattiego. Występował w najbardziej renomowanych i prestiżowych salach koncertowych w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Przez wiele lat profesor fortepianu w Akademii Muzycznej w Łodzi i innych polskich instytucjach muzycznych. Prowadził klasy mistrzowskie i konserwatoria na całym świecie. Współtworzył projekty filmowe i z obszaru twórczości radiowej. Prezes i założyciel Fundacji Josepha Hofmanna. Laureat licznych nagród krajowych i zagranicznych, w tym przyznawanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego: „Paszport Chopina” (2010) czy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2017).

 

15 października (piątek) 2021r., godz. 18.00

Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Wstęp wolny

--

Tag: