Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Romaryk, opat
Dziś jest: Środa, 08 grudnia 2021

Wystawy

Zobacz jak zmieniły się Kozienice przez 30 lat

piątek, 15 października 2021 09:34 / Autor: Kamil Zapora
fot. Franciszek Subocz
Kamil Zapora

Obraz zmian, jakie zaszły w Kozienicach w ciągu ostatnich 30 lat to temat przewodni wystawy „Kozienice w fotografii – retrospekcja”. Jej wernisaż zaplanowano na środę, 27 października, na godz. 17.00 w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Początek spotkania w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego o godz. 17.00.

Na wystawie zaprezentowane będą fotografie Kozienic, wykonane przez uczestników inicjatywy lokalnej „Kozienice w fotografii – retrospekcja (wspomnienie tego co było … pokazanie tego co jest)”.

– Ideą projektu jest ukazanie tego, jak na przestrzeni ostatnich 30 lat zmieniło się nasze miasto. W tym celu ogłoszono konkurs pn. „Kozienice w fotografii – retrospekcja”. Zadaniem jego uczestników było wykonanie zdjęć „do pary” do fotografii Franciszka Subocza, zrobionych na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Uczestnicy starali się wykonać nowe zdjęcia tak, aby zachować kąt i skalę, co ułatwia widzom porównanie obydwu scen – wyjaśnia dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Dodatkowo zdjęcia zostały opatrzone opisami, stworzonymi przez uczestników konkursu, dzięki czemu zwiedzający wystawę nie będą mieli problemu z określeniem lokalizacji uwiecznionych miejsc.

W trakcie wernisażu odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, połączone z wręczeniem nagród oraz podsumowanie całej inicjatywy.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 30 listopada.