Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

KULTURA

W sobotę wernisaż wystawy pt: City Limits w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

czwartek, 25 listopada 2021 17:37 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Trzy kobiety- rzeźbiarki, trzy ludzkie historie, trzy rodzaje pojmowania człowieka, świata, miasta i architektury. Wspólne korzenie, wspólne odkrywanie. Od 27 listopada w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku będzie można oglądać wystawę pt: City Limits. Swoje prace zaprezentują Yael Efrati, Asta Gröting i Monika Sosnowska.

Wernisaż: 27 listopada 2021 o godz. 14.00 Muzeum Rzeźby Współczesnej. Wystawa będzie czynna do 13.02.2022 roku w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Kurator: Sergio Edelsztein. Współkuratorka: Joanna Kiliszek. Koordynacja: Weronika Elertowska.

Ta wystawa to swoisty dialog autorek i sztuki, głos w dyskusji każdej z artystek. Rzecz nie tylko o ograniczeniach jakie niesie miasto, wpływie przyrody na ludzkie wytwory. To dotknięcie bolesnych historii obiektów z Warszawy i Berlina z czasów II wojny światowej. Dokument przeszłości i wystawa, która jest przesłaniem nadziei.  

Wrażenie na widzach z pewnością zrobią materiały, które wykorzystują w swoich pracach autorki, ale także rozmiary i formy rzeźb. To metalowe konstrukcje, pręty, kawałki betonu. Takie z pozoru mało kobiece, a jednak! O nowej ekspozycji w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku mówi Joanna Kiliszek współkuratorka: