Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

KULTURA

Znakomity koncert na zakończenie 20 Radomskiego Festiwalu Jazzowego

niedziela, 28 listopada 2021 19:48 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Koncert pt: Moja miłość z udziałem między innymi Doroty, Michała i Henryka Miśkiewiczów zakończył 20 Radomski Festiwal Jazzowy. Koncert odbył się w niedzielę, 28 listopada w sali koncerowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu i zgromadził dużą grupę miłośników i znawców jazzu.

Znakomity koncert pt: Nasza miłość zakończył 20 Radomski Festiwal Jazzowy. W ciągu 20 lat udało się wychować w Radomiu miłośników i znawców jazzu. Koncert galowy 20 jubileuszowego festiwalu jazzowego zbiegł się z jubileuszem 10 lecia kierowania Klubem Łaźnia przez dyrektor Beatę Drozdowską:

Festiwal Jazzowy to inicjatywa Anny Mańczyńskiej ówczesnej dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Informacji Międzynarodowej w Radomiu:

Publiczność dopisała!  Słuchacze żywo reagowali na to co działo się na scenie, często nagradzając muzyków brawami. Po koncercie nie szczędzili pochwał:

W ramach 20 Radomskiego Festiwalu Jazzowego odbyły się trzy koncerty: 19 listopada wystąpił Apostolis Anthimos Quartet, 25 listopada odbył się Wieczór jazzowy w Łaźni z udziałem Jarosława Zarychty, lidera radomskiego zespołu Lay D Funk oraz z projekcją historycznego już filmu dokumentalnego „Jazz in Poland”, zaznajamiającego z różnorodnością dorobku polskiego środowiska jazzowego. Na zakończenie, 28 listopada wystąpili Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz w koncercie pt: „Nasza miłość” z towarzyszeniem klasycznego trio jazzowego. Koncert był związany z promocją albumu „Nasza miłość” oraz z jubileuszem 70-lecia wybitnego saksofonisty Henryka Miśkiewicza. Organizatorem 20 Radomskiego Festiwalu Jazzowego był Radomski Klub Środowisk Twórczych Łaźnia i Galeria.