Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

KULTURA

Enea Wytwarzanie i parafia w Świerżach zapraszają na koncert

wtorek, 07 grudnia 2021 10:32 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, źródło: dicezja.radom.pl
Kamil Zapora

W  najbliższą niedzielę 12 grudnia o godzinie 17:00 w kościele parafialnym w Świerżach Górnych wysłuchamy koncertu pieśni patriotyczno-religijnych zespołu „Oratorium” ks. Lecha Gralaka oraz obejrzymy  wystawę fotograficzną poświęconą ks. Inf. Adamowi Sosze, budowniczemu kościołów i domów parafialnych na terenie diecezji radomskiej.

Największym dziełem ks. Sochy było wybudowanie kościoła św. Kazimierza, który jest świątynią patronalną miasta Radomia i diecezji radomskiej. Ks. prałat Adam Socha znany był również z działalności społeczno-charytatywnej. Jego dziełem jest ośrodek „Kazimierzówka”, który skupia dzieci z kilku dzielnic Radomia. Od 1964 do 1981 r. był proboszczem w Świerzach Górnych. W 1971 r. został mianowany dziekanem dekanatu kozienickiego. 10 lat później został przeniesiony do Radomia na Zamłynie, aby organizować nową parafię św. Kazimierza i rozpocząć budowę kościoła. Zmarł w 2011 roku w wieku 80 lat po 55 latach kapłaństwa.

Oratorium to dziecięco-młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Jest jednym z najstarszych zespołów współczesnej muzyki religijnej w Polsce, działającym nieprzerwanie do chwili obecnej, prowadząc działalność ewangelizacyjną w parafiach na terenie Polski i poza jej granicami.

Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają: Enea Wytwarzanie wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz parafią w Świerżach Górnych.