Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

KULTURA

Teatr zaprasza na spektakl pt: O czym nie rozmawiamy

środa, 08 grudnia 2021 13:22 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Teatr Powszechny w Radomiu
Elżbieta Warchoł

We wtorek, 14 grudnia o godz. 18.00 w Teatrze Powszechnym odbędzie się długo wyczekiwany pokaz spektaklu "O czym nie rozmawiamy" w reżyserii Neli Vitoshevikj. Spektakl planowany był początkowo na 16 listopada, jednak w przyczyn niezależnych został przesunięty na grudzień.

Niepowtarzalna okazja! “Things that we don’t talk about” to projekt teatralny, który za pomocą intymnych i emocjonalnych historii dotyka unikanych i uciszanych kwestii społecznych.Tekst spektaklu oparty jest na osobistych monologach aktorów, anonimowych historiach zebranych przez kwestionariusz online oraz materiałach dokumentalnych z mediów. Spektakl skupia się na głęboko zakorzenionej strukturze patriarchalnej, która od wieków kształtuje nasze społeczeństwo, wpływach religijnych, nadużyciach seksualnych, dyskryminacji oraz problemach psychologicznych, z którymi regularnie spotykają się różne osoby. 

Zespół w tragikomiczny sposób krytykuje bałkańskie środowisko patriarchalne, jednocześnie wywołując dyskusję na temat konieczności zmiany społecznej. Widownię przyciągnie różnorodność osobistych wspomnień pełnych bólu, traum, strachu, lecz również szczęśliwych chwil.

Wieczór w radomskim teatrze, wtorek 14 grudnia 2021 godz. 18.00, Duża Scena.

Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł, szkolny 20 zł.