Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

KULTURA

Usłysz taniec w Kozienickim Domu Kultury

wtorek, 19 kwietnia 2022 09:36 / Autor: Kamil Zapora
źródło: Kozienicki Dom Kultury
Kamil Zapora

„Usłyszeć Taniec” to tytuł spektaklu muzyczno-tanecznego, który odbędzie się w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka z okazji „Międzynarodowego Dnia Tańca”. Widowisko już w najbliższy czwartek o 18.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Są jeszcze wolne bilety.

„Usłyszeć taniec” to widowisko, które łączy różne formy stepowania, w tym m.in. flamenco i step irlandzki, taniec współczesny oraz muzykę ethnojazzową, która grana jest na żywo. To barwny spektakl, gdzie przeplatają się taniec i muzyka, spotykają się elementy kultur z różnych stron świata, a tradycja i współczesność łączą się.

W Kozienicach zobaczymy wielu utalentowanych artystów. Wystąpią tancerze: Michał Wierzbowski – step amerykański, Ewa Jakubiec – flamenco, Mateusz Wójcik – choreografia, reżyseria, taniec irlandzki oraz muzycy: Tomasz Biela – kierownictwo muzyczne, gitara, akustyczna, elektryczna, jazzowa, Ewelina Grygier – drewniany flet poprzeczny, Małgorzata Mycek – wokal, bodhran, cajon, perkusjonalia, Jakub Wagner – gitara flamenco, cajon oraz Grzegorz „Grzech” Piotrowski – saksofon altowy.

– Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA. Od premiery w 2014 r. odbyło się ponad 180 spektakli, pokazów i warsztatów w największych salach widowiskowych w całej Polsce. Cieszę się, że z tym ciekawym przedsięwzięciem zawitają również do Kozienic – mówi Elwira Kozłowska dyrektor Kozienickiego Domu Kultury:

Spektakl odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia, o godz. 18.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Bilety można jeszcze nabyć w kasach KDK oraz na stronie Domu Kultury w zakładce kup bilet, w cenie 40 złotych. W przypadku zakupu stacjonarnego, posiadacze „Kozienickiej Karty Mieszkańca” mogą liczyć na dodatkowe rabaty.