Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

KULTURA

Te warsztaty mogą być przepustką do świata filmu

poniedziałek, 16 maj 2022 14:07 / Autor: Magdalena Król
fot. Radio Plus Radom
Magdalena Król

Do 12 czerwca można zgłaszać się na warsztaty „Together – ToGetThere”, które mogą stać się dla uczestników przepustką do świata filmu.

Na bezpłatne warsztaty organizatorzy zapraszają młodych ludzi zainteresowanych zdobyciem pierwszych doświadczeń w pracy na planie filmowym. Specjaliści z poszczególnych dziedzin filmowej przeprowadzą uczestników przez kolejne etapy produkcji – od pracy nad rozwojem pomysłu do finalnej premiery gotowego filmu. Praca na planie będzie nie tylko unikalną szansą na zdobycie doświadczenia w realizacji krótkich form filmowych, ale także zmierzenia się z problemami, które na co dzień dotykają młodych ludzi z krajów europejskich. Uczestnicy stworzą pod opieką ekspertów własne filmowe reklamy społeczne, a do pracy posłuży im profesjonalny sprzęt, którego obsługi nauczą się w trakcie warsztatów.

Nazwa „Together – ToGetThere” nawiązuje do idei wspólnej Europy, w której nie ma zgody społecznej na dyskryminację. Udział w warsztatach pozwoli młodym ludziom wyrazić swój sprzeciw wobec szerzenia zła, mowy
nienawiści i stygmatyzacji osób o odmiennych poglądach lub pochodzeniu poprzez stworzenie autorskich reklam społecznych. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Termin zgłoszeń mija 12 czerwca 2022 r. Wydarzenie jest częścią 15. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato, które odbędą się w dniach 3-9 lipca w Radomiu.