Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

KULTURA

Znamy wakacyjną ofertę Kozienickiego Domu Kultury

wtorek, 14 czerwca 2022 18:56 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Zajęcia plastyczne, taneczne, dziennikarskie, wokalne, teatralne, a do tego specjalne seanse w kinie, wycieczka oraz festiwal dawnych komputerów i gier. To wszystko czeka w wakacje z Kozienickim Domem Kultury im. Bogusława Klimczuka. Placówka ogłosiła właśnie zapisy na warsztaty i wydarzenia w ramach akcji „Lato w mieście – wakacje 2022 z KDK”.

Letnia oferta Kozienickiego Domu Kultury została przygotowana z myślą o dzieciach i młodzieży z terenu Gminy Kozienice, w wieku od 2 do 19 lat. - Uczestnicy zajęć mogą wybierać spośród dwudziestu dwóch różnych warsztatów. Wśród nich są te, które już dobrze znają, m.in. zajęcia taneczne disco dance oraz hip-hop, warsztaty aktorskie czy najróżniejszego rodzaju warsztaty plastyczne, podczas których powstają unikatowe pamiątki z wakacji – wylicza dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska. – Jak co roku, przygotowaliśmy też kilka nowości, takich jak np. Tik Tok Dance, podczas których dzieci będą uczyć się popularnych choreografii z serwisu Tik Tok. Inne ciekawe zajęcia to Baby Dance, skierowane dla dwu- i trzyletnich maluszków oraz ich opiekunów:

Ofertę zajęć uzupełniają jednodniowa wycieczka do Bałtowa oraz festiwal dawnych komputerów i gier. W programie wycieczki znalazło się m.in. zwiedzanie parku dinozaurów czy parku miniatur „Polska w miniaturze”. Z kolei dla miłośników gier wideo, w Centrum Kulturalno-Artystycznym, szykuje się „Festiwal Dawnych Komputerów i Gier”, podczas którego będzie można zagrać w popularne tytuły z lat 80. i 90. Jak co roku, Kozienicki Dom Kultury przygotował także dodatkowe seanse wakacyjnie dla najmłodszych w Kinie KDK w cenie 13 złotych.

Zapisy na zajęcia przyjmowane będą od 18 czerwca, od godz. 10.00 do 25 czerwca, do godz. 20:00 poprzez stronę internetową „Strefa Zajęć”. Liczba miejsc ograniczona. Każdy uczestnik ma prawo wzięcia udziału tylko w dwóch różnych warsztatach w danym miesiącu.