Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Muzea

Diecezja radomska: odnowiono gotycką rzeźbę Matki Bożej z Dzieciątkiem

piątek, 16 grudnia 2022 12:24 / Autor: Radosław Mizera
zdjęcie ilustracyjne
Radosław Mizera

Odnowiono gotycką rzeźbę Matki Bożej z Dzieciątkiem z kościoła Zwiastowania NMP w Odechowie w diecezji radomskiej. Efekt prac konserwatorów będzie można zobaczyć na wystawie "Przeszłość i teraźniejszość w dziejach Kościoła Radomskiego", która zostanie otwarta 20 grudnia o godzinie 17.00 w Muzeum Regionalnym w Iłży.

Wystawa przygotowana jest z okazji 30-lecia Diecezji Radomskiej. Na ekspozycji będzie można zobaczyć wiele eksponatów sakralnych w tym: gotycką rzeźbę Matki Bożej z Dzieciątkiem z kościoła Zwiastowania NMP w Odechowie (XV/XVI w.), która przeszła gruntowną konserwację w 2022 r. z pomocą dotacji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. - Na tej wystawie zobaczymy rzeźbę w nowej odsłonie. Wygląda imponująca. Pierwszy raz po konserwacji zobaczymy ją w na wystawie w Iłży – powiedział ks. Michał Krawczyk, diecezjalny konserwator zabytków. Na ekspozycji zobaczymy również odnowiony XVII-wieczny krucyfiks z kościoła w Odechowie. Będą również prezentowane zdjęcia i pamiątki z wizyty sw. Jana Pawła II w Radomiu 4 czerwca 1991 r.

Wernisaż odbędzie się 20 grudnia o g. 17.00 w Muzeum Regionalnym w Iłży (ul. Błazińska 1). Wystawa będzie czynna do końca lutego 2023 roku.