Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023

KULTURA

Obrazy innej codzienności. Wystawa prac Iwy Kruczkowskiej - Król

niedziela, 19 listopada 2023 13:42 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Łaźnia Radom
Elżbieta Warchoł

Wystawę prac Iwy Kruczkowskiej - Król pt: Obrazy innej codzienności będzie można od 24 listopada 2023 roku oglądać w Galerii Klubu Łaźnia w Radomiu.

To będzie duża dawka słońca i pozytywnej energii oraz spotkanie z egzotyką. Na wernisaż wystawy Iwy Kruczkowskiej - Król pt: Obrazy innej codzienności zaprasza Beata Drozdowska, dyrektor Klubu Łaźnia:

Wystawa składa się z dwóch ekspozycji. Pierwsza przedstawia obrazy, które są scenami rodzajowymi, opowiadają historię ludzi spotkanych podczas podróży, ludzi którzy właśnie żyją w odmiennej rzeczywistości, która jest dla mnie ciekawa i fascynująca jak ich kultura, sztuka i obyczaje. To właśnie możliwość dotknięcia tej odmienności sprawia, że podróże są tak fascynujące, dają nam one możliwość spojrzenia na wszystko ze świeżością dziecka, które uczy się, patrzy, poznaje - mówi o wystawie autorka Iwa Kruczkowska-Król. Mam nadzieję, że także ta świeżość uczy nas tolerancji. Ponieważ właśnie jej poświęcona jest druga cześć wystawy oparta o portrety. Te wizerunki czerpią wiele z fotografii podróżników i opowiadają one o moim zachwycie nad różnorodnością etniczną Afryki. Kładę tu duży nacisk na słowo różnorodność, która różnicuje grupy etniczne pod względem kultury, nie jakości. Różnorodność jest dla mnie czymś wyjątkowo ciekawym co sprawia, że świat nie jest nudny - mówi o wystawie autorka Iwa Kruczkowska-Król.

Wernisaż 24 listopada 2023 roku w Galerii Klubu Łaźnia przy ul. Traugutta 31/33. Początek o godz. 17. Wystawa będzie czynna do 5 stycznia 2024 r.

A. Kosztowniak pod info