Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023

Koncerty

Kult w Radomiu na Pomarańczowej Trasie

poniedziałek, 20 listopada 2023 19:27 / Autor: Wojciech Sałek
foto: organizator
Wojciech Sałek

Pomarańczowa Trasa to obowiązek dla każdego fana Kazika Staszewskiego i jego Kultu. Zespół wyruszył w jesienną trasę, podczas której odwiedzi kilkanaście polskich miast w tym również Radom. Koncert w naszy mieście w piątek 24 listopada o godz. 20.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej RCS przy ul.Struga 63.

Kult i Kazik przyzwyczili nas do tego, że ich koncerty są wielki rockowym wydarzeniem, które będzie się długo pamiętać, tak jak było podczas ich ostatniego koncertu na Placu Jagiellońskim. Podczas występów z pewnością nie zabraknie takich utworów jak "Baranek", "Polska", "Krew Boga" czy "Po co wolność".

Zespół KULT powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie "Remont". KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już prawie 40 lat.

Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Islandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle.

Obecny skład KULTU zasilają: Kazik Staszewski (wokal), Wojciech Jabłoński (gitara), Piotr Morawiec (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Tomasz Goehs (perkusja), Konrad Wantrych (klawisze), Janusz Zdunek (trąbka), Mariusz Godzina (saksofony) oraz Jarosław Ważny (puzon).

A. Kosztowniak pod info