Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

KULTURA

Projekcje Sound of Freedom. Dźwięku wolności

poniedziałek, 04 grudnia 2023 09:46 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Resursa Obywatelska
Elżbieta Warchoł

Jeden z najgłośniejszych filmów roku w Resursie. Projekcje Sound of Freedom. Dźwięku wolności w czwartek, 7 grudnia 2023 roku.

Ten film miał nie ujrzeć światła dziennego, a przebojem wdarł się do czołówki amerykańskiego box office'u w 2023 roku. Już w czwartek, 7 grudnia o godz. 12.00 i 18.00 w Resursie Obywatelskiej będzie można zobaczyć film Sound of Freedom. Dźwięk wolności.

W ramach ostatniej w tym roku odsłony cyklu „Drogowskazy” Resursa zaprosi na pokazy przejmującego filmu w reżyserii Alejandro Monteverde. To prawdziwa historia Tima Ballarda, byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. Mimo takiej tematyki twórcy nie szokują drastycznymi scenami, a ładunek emocjonalny przekazu budują w sposób subtelny, choć jednoznaczny. Być może to zadecydowało o znakomitych ocenach filmu wśród widzów.

Sound of Freedom. Dźwięk wolności wyreżyserował Alejandro Monteverde, a zagrali w nim m.in.: zdobywczyni Oscara Mira Sorvino (Jej wysokość Afrodyta), Bill Camp (Gambit Królowej, Joker), a główną rolę – znany z Pasji Jim Caviezel. (na podstawie opisu dystrybutora)

Wstęp płatny – 15 zł. Bilety w kasie Resursy: poniedziałek-piątek w godz. 10:00-16:00, na biletyna.pl oraz przed seansami.