Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

KULTURA

Pokaz multimedialny fotografii Marcina Krynickiego

niedziela, 09 czerwca 2024 14:00 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Marcin Krynicki
Elżbieta Warchoł

Radomskie Towarzystwo Fotograficzne organizuje we wtorek, 11 czerwca 2024 roku pokaz multimedialny fotografii Marcina Krynickiego pt: FASCYNACJE. Początek o godz. 18. Pokaz wyłącznie dla osób dorosłych!

Marcin Krynicki. Urodzony w 1971 roku. Pasją do fotografii „zaraził” mnie mój Tata - wyznaje. Fotografuję od ok 16 roku życia a tak „na poważnie” od chyba 18.

Zawodowo poszedłem w „operatorkę” i robienie ruchomych obrazów. Filmy dokumentalne, reportaże, felietony oraz cała masa programów telewizyjnych. Fotografia stała się moją artystyczną odskocznią, pozwalającą wyrwać się z ograniczeń narzucanych przez telewizję - mówi Marcin Krynicki.. Tak jak mój ojciec, zdjęcia robię głównie dla siebie, ciesząc się możliwości kreacji . Fascynują mnie linie i kształty. Zarówno materii nieożywionej jak i ludzkiego ciała. Dwa różne światy fotografii ale połączone ze sobą ideą pierwotną ? Czasem mam ciągoty do zdjęć „plakatowych/ideowych” które przemycam także w zdjęciach aktowych. Z mniejszym lub większym sukcesem - mówi Marcin Krynicki.

Lubię patrzeć w twarze. Dokumentalnie i kreacyjnie, modelując też scenę pod historię którą sobie wymyśliłem. Zafascynowały mnie ostatnio obrazy IR w które wplatam postać kobiety, tworząc inne światy gdzie ludzka skóra zamienia się w coś co znamy z horrorów lub filmów SF - wyznaje Marcin Krynicki.

https://www.marcin-krynicki.pl/